Son Dakika Haberleri: 32 Yıldır Belediye Başkanlığı Yapan CHP'li Kamil Saka, Yönetimi Eleştirip Partisinden İstifa Etti

32 Yıldır Belediye Başkanlığı Yapan CHP'li Kamil Saka, Yönetimi Eleştirip Partisinden İstifa Etti

2 ay önce

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 32 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten CHP'li Kamil Saka, yeniden aday gösterilmeyince yönetimi eleştirerek partisinden istifa etti.

Tekrar aday gösterilmeyen ve bir süredir partisiyle sorunlar yaşayan Edremit'in CHP'li Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Adliyesine giderek burada İlçe Seçim Kuruluna CHP'den istifa ettiğine ilişkin dilekçesini verdi.

"1972 YILINDAN PERİ CHP ÜYESİYİM"

İstifa sonrası basın mensuplarına bir açıklama yapan Kamil Saka "1972 yılında üye olduğum Cumhuriyet Halk Partisinden şu an itibariyle istifa etmiş bulunuyorum. Önümüzdeki siyasal yaşamımızı bir başka partide devam ettireceğimizden dolayı Cumhuriyet Halk Partisinden ayrıldım. Şunu söyleyeyim. Her şeyin ötesinde bugün CHP'yi yönetenlerin hemen hemen hiç birinin CHP'nin kapısından bile geçmedikleri dönemlerden beri ben Cumhuriyet Halk Partisinin üyesiyim. " dedi.

"12 EYLÜL DÖNEMİNDE CHP'DEYDİM"

12 Eylül sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi içinde görev yaptığı söyleyen Saka, "İlçe gençlik kolu başkanı olduğum için oldukça uzun bir süre gözetim altında kaldım. 12 Eylül'den sonra Cumhuriyet Halk Partisi çıkmadan SODEP'in arkasından Sosyal Demokrat Halkçı Parti'nin kurucu üyesi olarak görev yaptım. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisinde değişik görevlerde bulundum. Uzun yıllardan beri de Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye'deki en uzun süreli belediye başkanlığı görevini yapıyorum. Edremit'te beş yıl önce yapılan ön seçimlerde adaylar arasında en fazla oyu alarak belediye başkanı adayı oldum." dedi.

GENEL MERKEZE ELEŞTİRİ

Saka açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Oldukça başarılı bir belediye sürecimizden sonra nedenini bilmediğimiz bazı şeylerden dolayı aday yapılmadım. Bir tek şey öğrenmek istedim. Neden? Neden aday yapılmadığımızın söylenmesini istedim. Bunu bile söylemeye tenezzül etmediler. Adeta kullanıp atılmış bir mendil parçası gibi telefonlarıma bile cevap vermediler. Demek ki istenmediğim bir parti.
Erdoğan'ın Mitinglerde Söylediği Şarkıya Kayahan'ın Eşi İpek Acar'dan İlk Yorum: Gurur Duyduk Öldürüp Telefonundan "Ben İyiyim Merak Etmeyin" Diye SMS Attılar Fatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu