O da Vekil Olarak Düdük Çalmıştı - Son Dakika

O da Vekil Olarak Düdük Çalmıştı

06.01.2012 15:10
O da Vekil Olarak Düdük Çalmıştı, System.String[]

HABER.Ozan ŞİŞLİ ozans@sporx.com Milletvekili Hakan Şükür'ün Lig TV'de yorumcu olması gündemde önemli tartışmalara neden oldu.

HABER: Ozan ŞİŞLİ

ozans@sporx.com

Milletvekili Hakan Şükür'ün Lig TV'de yorumcu olması gündemde önemli tartışmalara neden oldu... Öyle ki AK Parti içinden bile Şükür'ün televizyon yorumculuğu yapmasına tepki gösterenler var.

Sporx.com olarak Şükür'le ilgili bu tartışmadan ilham alarak geçmiş yıllara uzandık ve spor camiasının içerisindeyken milletvekili seçilen bir ismi hatırladık. Bu isim faal hakemken meclisin yolunu tutan, günümüzün Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu. 1971-1992 yılları arasında düdük çalan Namoğlu 1991 seçimleri döneminde hem Türkiye'de ve hem de Avrupa arenasında görev yapıyordu.

Yusuf Namoğlu, seçimlerden sonra düdüğünü hemen asmamış, üç karşılaşmayı yönetmişti. Bunun nedeni ise tecrübeli ismin üç ayrı kulvarda üç ayrı veda maçı yönetme isteğinden kaynaklanmıştı.

"LO BELLO GİBİ TARİHE GEÇMEK İSTEDİM"

O günleri sorduğumuz Namoğlu o üç maçın hikayesini "Seçildikten sonra yeşil sahalardaki görevimi sürdürmenin etik açıdan doğru olmayacağına kanaat getirdim. Ancak İtalyan parlamentosuna girdikten sonra hakemliğe devam ederek bir ilke imza atan ünlü İtalyan hakem Concetto Lo Bello gibi tarihe geçmek, bu unvana ortak olmak istedim. Bu durum dünya medyasının da ilgisini çekti" sözleriyle anlattı.

Yusuf Namoğlu FIFA Dünya Kupası elemelerinde Arnavutluk- İspanya, UEFA Kupası'nda Ferencvaros-Levski Sofya, Türkiye'de ise Beşiktaş- Adana Demirspor maçlarıyla jübile yapmıştı.

O da Vekil Olarak Düdük Çalmıştı

- Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor O da Vekil Olarak Düdük Çalmıştı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım