"O" Yazılar "Bu" Askerlerin Değil - Son Dakika

"O" Yazılar "Bu" Askerlerin Değil

22.06.2011 16:55

"Askeri Casusluk ve Şantaj" delillerindeki el yazıları tutuklu 4 askerin alınan el yazılarıyla benzerlik göstermiyor.

Uzman raporuna göre "Askeri Casusluk ve Şantaj" delillerindeki el yazıları davanın tutuklu 4 askerinde alınan el yazılarıyla benzerlik göstermiyor. Yani yazılar şüpheliler tarafından yazılmamış. Davanın ek delil klasörlerinde yer alan emniyet raporuna göre sanıklar Albay Tamer Zorlubaş, Yarbay Mehmet Emre Sezenler, Teğmen Emrah Küçükakça ve Deniz Mehmet Irak'ın el yazısı örnekleri ile delillerdeki el yazısı örnekleri birbirleri ile benzerlik göstermediği tespit edildi.

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı 'Askeri Casusluk ve Şantaj' davasında avukatlara 6 ek delil klasörü daha dağıtıldı. Klasörlerde dava kapsamında yargılanan bazı isimlerin el yazısı örnekleri ile bazı deliller üzerindeki yazı örneklerinin benzerlik göstermediğine ilişkin raporlar yer aldı.

DÖRT SANIĞIN EL YAZISI ÖRNEKLERİ İNCELENDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı tarafından hazırlanan 'el yazısı tetkikine' ilişkin hazırlanan rapora göre, sanıklar Albay Tamer Zorlubaş, Yarbay Mehmet Emre Sezenler, Teğmen Emrah Küçükakça ve Deniz Mehmet Irak'ın el yazısı örnekleri alındı.

YAZI ÖRNEKLERİ İLE DELİLLERDEKİ YAZILAR BİRBİRİNİ TUTMADI

Bu dört sanıktan alınan el yazısı örnekleri, deliller arasındaki yer alan bir not kağıdındaki el yazısı ile CD kabı üzerindeki el yazısı ile eşleştirildi. Eşleştirme sonucu hazırlanan raporda, "Şahıslardan alınan el yazısı örnekleri ile bazı delillerdeki yazılar arasında yapılan incelemede, aralarında kaligrafik ve grafolojik özellikler yönünden ilgi ve irtibat tespit edilememiştir" denildi. - İstanbul/ Besiktas

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'O' Yazılar 'Bu' Askerlerin Değil - Son Dakika


Son Dakika

İbo Show'da Hülya Avşar'la düet yapan İbrahim Tatlıses, gözyaşlarına hakim olamadı Yasemin Allen yeni imajını paylaştı, görenler gözlerine inanamadı Çorbacıda masaya servis tartışması, taşlı sopalı kavgaya dönüştü Tuğba Özerk'ten Nusret'e bomba gönderme: Kolpacı 75 kuruş yardım yapmıyor Sağlık Bakanı Koca, İstanbullulara güzel haberi verdi: Vaka artış hızı kontrol altına alındı Ahmet Davutoğlu'ndan randevu talebini reddeden Bahçeli'ye Kürtçe cevap İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subay, esrarengiz bir biçimde kayboldu Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf