Öcalan ile Görüşmek İçin Kardeşi İmralı'ya Gitti - Son Dakika

Öcalan ile Görüşmek İçin Kardeşi İmralı'ya Gitti

19.01.2012 18:27
Öcalan ile Görüşmek İçin Kardeşi İmralı'ya Gitti, System.String[]

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, bu sabah görüşme yapmak üzere İmralı'ya giden kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşmeye çıkmadı.

ÖCALAN KARDEŞİYLE GÖRÜŞMEYE ÇIKMADI

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nden bu sabah görüşme yapmak üzere İmralı'ya giden terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, aynı cezaevinde kalan PKK'lı Şehmuz Poyraz'ın kızkardeşi Felek Cızlaşmak, aynı örgüt üyesi Cumali Karasu'nun kızkardeşi Pervin Oduncu akşam saatlerinde adadan döndü.

Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerin ardından Mehmet Öcalan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öcalan, gazetecilerin 'görüşme nasıl geçti' sorusu üzerine, "Cezaevi müdüründen aldığımız bilgiye göre, yazı gelmiştir. Abdullah Öcalan şöyle bir yazı yazmıştır: 'Burası çok hassastır. Görüşe çıkmamız uygun değildir,' Bizim orada olan bitenlerden haberimiz yoktur. Müdürün bize verdiği bilgi bu kadar" yanıtını verdi.

Gazetecilerin, 'Abdullah Öcalan sizinle görüşmek istemedi mi?' sorusu üzerine Mehmet Öcalan, "Evet müdürün bize söylediği bu" dedi.

Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Mehmet Öcalan, ağabeyinin müdüre söylediği "Süreç çok hassas bir süreçtir. Görüşe şu aşamada çıkmamız uygun değildir. Her şey birbirine karışmıştır. Görüşe çıkmayacağız" sözlerini yineledi. Öcalan, "Müdürün bize söyledikleri bu kadar. Biz başka bir şey bilemiyoruz. Orada olup bitenlerden hiç haberimiz yoktur" diye konuştu. Mehmet Öcalan, "Bu süreci nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine de şöyle konuştu:

"Süreci tam olarak bilemiyorum. 35-40 tane avukatı vardı. Onlar da tutuklanmıştı. Yani avukatları götürmüyorlar. Zannederim aileleri götürüyorlar. Süreci tam bilemiyorum ama süreç biraz karışık. Biz üç dört hafta önce başvurumuzu yapmıştık. Görüş için. Bu Perşembe için bize haber geldi. Biz geldik görüş yapılmadı."

Mehmet Öcalan ve diğer tutuklu yakınların daha sonra özel araçla Gemlik jandarma komutanlığından ayrıldılar.

Diğer iki hükümlü yakınının da görüşemedikleri belirtildi.

- Bursa/ Gemlik

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Öcalan ile Görüşmek İçin Kardeşi İmralı'ya Gitti - Son Dakika


Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı