Son Dakika Haberleri: Öcalan'ın Sağ Kolu Osman Erdal, Havalimanında Mahsur Kaldı

Öcalan'ın Sağ Kolu Osman Erdal, Havalimanında Mahsur Kaldı

5 ay önce

PKK'nın kuruluşunda yer alan 'Sarı Sadun' kod adlı Osman Erdal, Zürih Havalimanı'ndaki iltica merkezinde 5 haftadır bekletiliyor.

PKK elebaşı Öcalan'ın sağ kolu olan ve kırmızı bültenle aranan terörist Osman Erdal'ın, Zürih Havalimanı'nda iltica için beklediği ortaya çıktı

ZÜRİH'E GELEREK İLTİCA TALEP ETTİ

PKK'nın kuruluşunda yer alan 'Sarı Sadun' kod adlı Osman Erdal, 9 Ekim'de Güney Afrika'nın Johannesburg kenti üzerinden Kuzey Irak'ın Erbil kentine oradan da Zürih'e gelerek iltica talep etti.

TALEBİ REDDEDİLDİ

Erdal'ın Güney Afrika'nın kendisi için güvenli olmadığını öne sürerek yaptığı iltica talebi reddedildi.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

İsviçre Mülteciler Dairesi'nin ret kararı üzerine Uluslararası Af Örgütü Amnesty İnternational, Erdal'ın iltica talebine olumlu cevap verilmesi çağrısında bulunarak imza kampanyası başlattı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

PKK elebaşı Öcalan'ın sağ kolu olan ve Murat Karayılan ile Cemil Bayık gibi kırmızı bültenle aranan 100 azılı terörist arasında yer alan Erdal, Zürih Havalimanı'ndaki iltica merkezinde 5 haftadır bekletiliyor.

Haber Yayın Tarihi : 14.11.2018 10:03 Erkan Tan'dan Çok Konuşulacak Ekrem İmamoğlu Yorumu: Çalınmış Oylarla Başkan Oldu İBB'de Dikkat Çeken Detay! Ekrem İmamoğlu Mazbatayı Alır Almaz Kapatıldı Erdoğan, İstanbul Seçimlerine Yapılan İtiraza Değindi: Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz