Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı - Son Dakika

Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı

19.01.2012 19:59
Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı, System.String[]

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nden bu sabah görüşme yapmak üzere İmralı'ya giden terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, aynı cezaevinde kalan PKK'lı Şehmuz Poyraz'ın kızkardeşi Felek Cızlaşmak aynı örgüt üyesi Cumali Karasu'nun...

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nden bu sabah görüşme yapmak üzere İmralı'ya giden terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, aynı cezaevinde kalan PKK'lı Şehmuz Poyraz'ın kızkardeşi Felek Cızlaşmak aynı örgüt üyesi Cumali Karasu'nun kızkardeşi Pervin Oduncu Ada'dan döndü.

Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerin ardından Mehmet Öcalan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öcalan, gazetecilerin 'görüşme nasıl geçti' sorusu üzerine, 'Cezaevi müdüründen aldığımız bilgiye göre, yazı gelmiştir. Abdullah Öcalan şöyle bir yazı yazmıştır 'Burası çok hassastır. Görüşe çıkmamız uygun değildir' Bizim orada olan bitenlerden haberimiz yoktur. Müdürün bize verdiği bilgi bu kadar yanıtını verdi.

Gazetecilerin, 'Abdullah Öcalan sizinle görüşmek istemedi mi' sorusu üzerine Öcalan, 'Evet müdürün bize söylediği bu dedi.

Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Mehmet Öcalan, ağabeyinin müdüre söylediği 'Süreç çok hassas bir süreçtir. Görüşe şu aşamada çıkmamız uygun değildir. Her şey birbirine karışmıştır. Görüşe çıkmayacağız sözlerini yineledi. Öcalan, 'Müdürün bize söyledikleri bu kadar. Biz başka bir şey bilemiyoruz. Orada olup bitenlerden hiç haberimiz yoktur dedi.

Mehmet Öcalan, 'Bu süreci nasıl değerlendiriyorsunuzsorusu üzerine de şöyle konuştu

Süreci tam olarak bilemiyorum. 35-40 tane avukatı vardı. Onlarda tutuklanmıştı. Yani avukatları götürmüyorlar. Zannederim aileleri götürüyorlar. Süreci tam bilemiyorum ama süreç biraz karışık. Biz üç dört hafta önce başvurumuzu yapmıştık. Görüş için Bu Perşembe için bize haber geldi. Biz geldik görüş yapılmadı.

Mehmet Öcalan ve diğer tutuklu yakınların daha sonra özel araçla Gemlik jandarma komutanlığından ayrıldılar.

Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı
Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı
Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı
Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Öcalan Kardeşiyle Görüşe Çıkmadı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı Koronavirüs tedavisi gören ünlü iş insanı Rahmi Koç taburcu oldu Yüzüne tükürdüğü yolcu, kadını hareket halindeki otobüsten aşağı attı Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Kıskançlığın böylesi! Erkek arkadaşının önce ısırarak testislerini kopardı, ardından defalarca bıçakladı Sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devrediliyor: Vatandaşın faturası kabaracak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın adını kullanan çete iş insanının 20 bin lirasını dolandırdı Bir adama saldırıp pantolonunu indirmişti! Meğer 'Azman' yavrularını korumak için saldırmış