Son Dakika Haberleri: Skandal Posteri Yarım Ağız Kınayan ABD'den Yeni Açıklama: Öcalan Saygı Görmeye Değer Bir Şahsiyet Değil

Skandal Posteri Yarım Ağız Kınayan ABD'den Yeni Açıklama: Öcalan Saygı Görmeye Değer Bir Şahsiyet Değil

1 ay önce

ABD Büyükelçiliğinden Rakka'daki posterli poz için yeni bir açıklama geldi: Öcalan saygı görmeye değer bir şahsiyet değildir.

Suriye'nin  Rakka kentinde yapılan kutlamalarda açılan ve  Türkiye'nin tepkisini çeken  Öcalan posteriyle ilgili  ABD Büyükelçiliğinden açıklama geldi. Büyükelçilik, " Öcalan saygı görmeye değer bir şahsiyet değildir" dedi.

"ÖCALAN SAYGI GÖRMEYE DEĞER BİRİ DEĞİL"

Yapılan yazılı açıklamada, " ABD hükümeti terörizme karşı savaşta ve bölgesel istikrarın arttırılmasında  Türkiye ile yakın çalışmaktadır.  PKK, Yabancı Terör Örgütleri listesinde yer alan bir örgüttür ve  Öcalan,  PKK ile bağlantılı terörizm faaliyetleri yüzünden  Türkiye'de hapiste bulunmaktadır. Saygı görmeye değer bir şaysiyet değildir." ifadelerine yer verildi.

YARIM AĞIZ KINAMIŞLARDI

ABD Merkezi Komutanlıktan (CENTCOM) koalisyon adına,  Rakka'da açılan  Abdullah Öcalan posterleriyle ilgili açıklama gelmişti. Koalisyon sözcüsü Albay Ryan Dillon,  Öcalan posterlerinden ve kutlamalardan haberdar olduklarını belirterek, "Koalisyon böyle ayrımcı sembollerin, DEAŞ'ı yenmeye odaklandığımız bir zamanda sergilenmesini onaylamıyor" demişti.

"SGD İLE ÇALIŞIYORUZ" DEMİŞLERDİ

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White,  Rakka'da  PKK lideri  Abdullah Öcalan'ın posterini asarak  Rakka'nın kurtarılmasının kutlanmasına yönelik soruya yanıt vermekten kaçınarak "SDG ile çalışıyoruz. Onları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz." demişti.

ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu açıklamaya tepki göstererek, "Rakka'da teröristbaşının posterini asmışlar, bunu  Amerika nasıl izah edecek. İnanmıyoruz, yanımızda değilsiniz. Yanımızda olsanız bunu yapmazsınız. Dürüst değiller. Ondan sonra kalkıp bizden zaman zaman talepte bulunmasınlar." açıklamasını yapmıştı.

Türkiye'nin Tepkisi Sonuç Verdi! Rakka'daki Kutlamalarda Bu Kez Öcalan Posteri Açılmadı
ABD İkiyüzlülüğü! Pentagon'un Kınadığı PKK'lı Teröristleri, Tillerson Tebrik Etti
Pentagon, Destekledikleri PKK/PYD'li Teröristlerin Rakka'da Öcalan Posteri Açmasını Kınadı

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı YPG'li Teröristler, ABD'nin Verdiği Zırhlı Araçlarla Türkiye Sınırındaki Afrin'de Şov Yaptı
ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı