Son Dakika Haberleri: Octopod Lise ve Üniversitelerde Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

Octopod Lise ve Üniversitelerde Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

11 ay önce

Üniversite ve liselerde yer alan Octopod eğitimleri ile öğrenciler kod yazmadan yazılım geliştirmeye başladı.

Octopod Lise ve Üniversitelerde Gençleri Geleceğe Hazırlıyor, System.String[]

Barındığı özellikler ile her boyutta şirketi özel yazılım ile buluşturan, kod yazmanın; geliştirme süresi, personel, yüksek bedeller gibi dezavantajlarını ortadan kaldıran Octopod, üniversitelerde ve liselerde ders olarak yer almaya başladı.

Dünyanın gündeminde olan "no code" kavramının anlatıldığı Octopod eğitimlerinde, mühendislik alanında eğitim alan son sınıf öğrencilerine Octopod ile kod yazmadan yazılım geliştirme eğitimi sunuluyor.

Okan Üniversitesi'nde 8 hafta, Sakarya Üniversitesi'nde 14 hafta, Haliç Üniversitesi'nde 10 hafta ve Işık Üniversitesi'nde 5 hafta sürecek Octopod eğitimleri, Türkiye'nin ilk teknoloji listelerinden Kozmos Lisesi'nde de tüm ikinci yarıyıl boyunca devam ediyor olacak.

Octopod'un herkesin katılımına açık olarak ücretsiz gerçekleştirdiği OCTOPOD AKADEMİ eğitimleri ise her iki haftada bir Salı günleri, Giriş ve İleri Seviye sertifika eğitimleri olarak devam ediyor.




İdrarını Yapamayan Vatandaşın Mesanesinden 522 Gramlık Tek Parça Taş Çıktı 78 Yaşındaki Kadının, Metroda Tekme Tokat Saldırıya Uğradığı Anlar Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı Çin Borsasından Bir Günde 1,6 Milyar Dolar Çıktı