Oda Aidatlarına Yapılan Zam Doktorların Tepkisine Sebep Oldu - Son Dakika

Oda Aidatlarına Yapılan Zam Doktorların Tepkisine Sebep Oldu

12.01.2012 13:36
Oda Aidatlarına Yapılan Zam Doktorların Tepkisine Sebep Oldu, System.String[]

Tabip odalarına üyelik aidatlarının TTB olağanüstü genel kurulunda aşırı artırılmasına tabip odaları tepki gösterdi.

Tabip odalarına üyelik aidatlarının TTB olağanüstü genel kurulunda aşırı artırılmasına tabip odaları tepki gösterdi. Samsun Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mithat Günaydın, yapılan bu artışın odalara pamuk ipliği ile bağlı olan üyelerini koparacağına dikkat çekti.

Aidatların artırılmasına gösterdiği tepkiyi basın açıklaması ile dile getiren Günaydın, "Genel kurulda alınan karar aynen şöyledir. 'Odaya üye olmak zorunda olmadığı halde üye olan resmi kurumda görevli tabipler için 2012 yılı aidatının yıllık 125-TL olarak belirlenmesine, 2013 yılında bütün üyeler için yıllık 215 TL olarak eşitlenmesine oy çokluğuyla karar verilmiştir.' Genel kurulda alınan bu karara birçok üyemizin tepkisi üzerine basın açıklaması yaptık. TTB Merkez konseyini bu konuda yanlıştan dönülmesi için uyardık." diye konuştu.

Türk Tabipleri Birliği'nin son olağanüstü genel kurulunda, 75 TL olan aidatın yüzde 75'in üstünde artırılarak 125 liraya çıkarıldığını hatırlatan Günaydın, serbest çalışan hekimlerin oda aidatında ise artış yapılmamış olmasını bir 'ironi' olarak nitelendirdi. Günaydın, "Zaten Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyine ve birçok yerde odasına güveni kalmayan, bu nedenle de oda üyeliğine pamuk ipliği ile tutunan meslektaşlarımız, artış yerine aidatların düşürülmesini beklemektedir. Buna bağlı olarak da bizler her hekimin mesleğini icra edebilmesi için, odaya üye olması gerekliliğini savunurken,genel kurulda alınan bu karar Odaları güçlendireceğine, meslektaşlarımızı Odalardan koparacaktır." dedi. "Bu kararı alanlar ya bunun farkında değildir, ya da az olsun bizim olsun mantığı ile hareket etmişlerdir." diyen Günaydın, Samsun Tabip Odası olarak bu karardan dönülmesini beklediklerini kaydetti.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Oda Aidatlarına Yapılan Zam Doktorların Tepkisine Sebep Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç, adliye önünden fotoğraf paylaştı Vatandaşa ucuza satmak yerine depoda bekletilen bir ton balık çürüdü Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Karadeniz hamsisi tezgahlara inince fiyat 40 TL'den 15 TL'ye düştü 1966 model cipi 25 bin lira harcayarak adeta 2020 modele dönüştürdü Camideki görüntü İlber Ortaylı'yı kızdırdı: Bu ne zevksizlik Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi