Oda TV Davasında Tahliye Yok - Son Dakika

Oda TV Davasında Tahliye Yok

05.01.2012 21:58
Oda TV Davasında Tahliye Yok, System.String[]

Oda TV davasında tutuklu sanıklar Ahmet Aşık ve Nedim Şener hakkında istenen tahliye talepleri ret edildi.

Odatv davasının bugün görülen 8. duruşması sonunda tutuklu sanıkların tahliye talebi reddedildi. Duruşma 23 Ocak Pazartesi gününe ertelendi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen Odatv davasında ara karar açıklandı. Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tahliyelerini oy birliği ile reddetti. Heyet, görevsizlik kararı talebini de geri çevirerek kabul etmedi. Mahkeme heyeti, davanın tutuklu sanıkları arasında bulunan ve duruşmalar başlamadan önce cezaevinde rahatsızlanarak ardından hayatını kaybeden Kaşif Kozinoğlu hakkında düşme kararı verilmek üzere dosyasının ayrılması kararlaştırıldı. Heyet ayrıca dava dosyasında yeralan dijital verilerin TÜBİTAK tarafından incelenerek bilirkişi raporu hazırlanmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması, delillerin henüz toplanamamış olması, sanıklar hakkında isnad edilen suçun katalog suçlardan olması, sanıklar hakkında isnad edilen suçların yasada öngörülen hürriyeti bağlayıcı cezasının alt ve üst sınırları değerlendirildiğinde diğer koruma tedbirlerinin bu aşamada yeterli olamayacağını belirterek sanıkların tahliye taleplerini oy birliği ile reddetti.

Heyet, tutuklu sanık Doğan Yurdakul'un 9 Ocak Pazartesi günü Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek tutukluluk halinin cezaevi koşullarında hayatı için kesin bir tehlike teşkil edip etmediğinin öğrenilmesi için bilirkişi raporu düzenlenmesini kararlaştırıldı.

Oda TV Davasında Tahliye Yok
Oda TV Davasında Tahliye Yok
Oda TV Davasında Tahliye Yok

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Oda TV Davasında Tahliye Yok - Son Dakika


Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Saadet Işıl Aksoy, bebeğinin yüzünü neden göstermediğini açıkladı: Sapıklar varken paylaşmam Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi