Oda Tv Sanığı Barış Terkoğlu: Oda Tv'de Yayınlanan Tüm Haberleri Sahipleniyorum - Son Dakika

Oda Tv Sanığı Barış Terkoğlu: Oda Tv'de Yayınlanan Tüm Haberleri Sahipleniyorum

03.01.2012 14:26
Oda Tv Sanığı Barış Terkoğlu: Oda Tv'de Yayınlanan Tüm Haberleri Sahipleniyorum, System.String[]

Ergenekon soruşturması kapsamında görülen Oda TV davasında tutuklu sanık Barış Terkoğlu savunma yaptı.

Ergenekon soruşturması kapsamında görülen Oda TV davasında tutuklu sanık Barış Terkoğlu savunma yaptı. Terkoğlu savunmasında, "Oda TV'de yayınlanan tüm haberleri sahipleniyorum." dedi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Oda TV Haber Müdürü tutuklu sanık Barış Terkoğlu savunma yaptı. Oda TV haber müdürü olduğunu belirten Terkoğlu, diğer sanıklarla örgütsel ya da hiyerarşik bir ilişkisinin olmadığını aksine aralarında eşit bir ilişki olduğunu anlattı. Birbirlerine talimat vermediklerini ifade eden Terkoğlu, "Eleştiride ya da tavsiyelerde bulunuruz. Bunları da telefon konuşmalarından açıkça görebilirsiniz." dedi.

Oda TV'de yayınlanan tüm haberleri sahiplendiğini kaydeden sanık Terkoğlu, "Haberlerin bir kısmını bizzat ben kaleme aldığım gibi bir kısmını da haber müdürü olarak yayına hazırlayan kişiyim. Burada kullandığım kıstas öncelikle içerik açısından doğruluğu, ardından hakaret, şiddete çağırma, ırkçılık ve ayrımcılık taşıyan ifadeler içermemesidir. Ben bu haberlere emek veren gazeteci olarak kendi yazmadıklarım da dahil hepsine sahip çıkıyorum. Hiçbir suç unsuru taşımadıklarını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Oda TV7de yayınlanan ve savcılığın suç olarak gördüğü haberlerinin neredeyse tamamını yazan kişinin kendisi olduğunu belirten Terkoğlu, "Bana ait ek klasörleri inceleyerek, telefon konuşmalarını okuyarak görebilirsiniz. Haberlerimin kaynağı iddianame ve eklerinden, sanık savunmalarından, davaları takip ederek aldığım notlardan, dava dosyasına giren rapor ve belgelerden ve sanık avukatlarının yaptığı talep ve başvurulardan oluşuyor." diye konuştu.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Oda Tv Sanığı Barış Terkoğlu: Oda Tv'de Yayınlanan Tüm Haberleri Sahipleniyorum - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 28 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 77 kişi vefat etti, 2305 yeni vaka tespit edildi Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Yeşilçam'ın efsanesi Hulusi Kentmen'in çocukluğunun geçtiği ev, gün yüzüne çıkartılıyor Korkunç trafik kazasında biri uzman çavuş olmak üzere iki kişi yaşamını yitirdi Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Anaokulu öğretmeni genç kız "Sadece sevdim" diye not bırakıp hayatına son verdi Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı