Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Odatv Davası'nda 7'inci Duruşma - Son Dakika

Odatv Davası'nda 7'inci Duruşma

Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında gazeteciler Nedim Şener ile Ahmet Şık'ın da bulunduğu 12'si tutuklu 14 sanık hakkında açılan Odatv davasının 7.duruşması görülmeye devam ediyor.

Odatv Davası\'nda 7\'inci Duruşma
04.01.2012 - 12:47,

Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında gazeteciler Nedim Şener ile Ahmet Şık'ın da bulunduğu 12'si tutuklu 14 sanık hakkında açılan Odatv davasının 7. duruşması görülmeye devam ediyor.

Duruşmaya tutuklu sanıklar Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'nın da aralarında bulunduğu 11 tutuklu sanık ve tutuksuz sanıklardan İklim Ayfer Kaleli de duruşmada hazır bulundu. Diğer tutuksuz sanık Ahmet Mümtaz İdil ise duruşmaya sağlık sorunları nedeniyle katılamadı. CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner de duruşmayı bir saat izledikten sonra adliyeden ayrıldı.

"EK KLASÖRLERDE ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ İHLAL EDİLMİŞTİR"

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda faaliyet gösteren Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık OdaTV İnternet sitesi Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun avukatları savunma yaptı. Sanık Terkoğlu'nun avukatı Serkan Günel, iddianamede sanıklar hakkındaki suçlamaların örgüt değil gazetecilik faaliyeti olduğunu belirterek, "Örgüt üyeliğiyle suçlanıyorlar. Henüz örgütün varlığı bile belli değil. Belli olmayan bir örgüte üyelikten tutuklu yargılama yapılamaz. Ayrıca iddianamede sanıkların cebir ve şiddet içeren bir eylemleri veya teşebbüs yok. O zaman sormak istiyorum. Yargılama neden özel yetkili mahkemede yapılıyor?" dedi. Avukat Serkan Günel OdaTV davasının ek klasörlerinde sanıkların adres ve telefon numarlarının açık bir şekilde yazıldığını ve dağıtıldığını ifade etti. Avukat Günel iddianamede özel hayatın gizliliğine dikkat edildiğini ancak ek klasörlerde özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiğini savundu. Avukat Günel son söz olarak müvekkilinin beraatini ve tahliyesini talep etti.

"ODATV GAZETECİLİK EVRENİMİZDE HEP BİR ÖRNEKTİR"

"Hukuku kanımızın son damlasına kadar savunacağız" diyen sanık Terkoğlu'nun diğer avukatı Celal Ülgen de OdaTV'nin karapropaganda yaptığının iddia edildiğini belirterek, OdaTV'nin karapropaganda yapmadığının altını çizdi. Ülgen,"Karapropaganda sinsice ve kurnazca yapılır. OdaTV neyi sinsice ve kurnazca yapmıştır? OdaTV'de iftira, fitne ve sinsilik yoktur. OdaTV yayın hayatına girdikten sonra büyük bir hız ve ivme yapmıştır. OdaTV gazetecilik evrenimizde hep bir örnektir. Sadece tıklanma ile okunan yayın organıdır. Odatv karapropaganda iddiası iftira ve yalandır" dedi.

Duruşma Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın savunması ile devam ediyor. - İstanbul/ Kağıthane

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Odatv Davası'nda 7'inci Duruşma - Son Dakika


Advertisement