Son Dakika Haberleri: Ödemiş'te Barbunya ve Yörük Türkmen Şenliği Yapıldı

Ödemiş'te Barbunya ve Yörük Türkmen Şenliği Yapıldı

3 gün önce

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, Barbunya ve Yörük Türkmen Şenliği düzenlendi.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, Barbunya ve Yörük Türkmen Şenliği düzenlendi.

Şenlik, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş Belediyesi, Ödemiş Bıçakçı Yörükleri Yardımlaşma Derneği katkılarıyla düzenlenen Barbunya ve Yörük Türkmen Şenliği, Ovacık Yaylası'nda yapıldı.

Şenlikte, halk oyunları gösterileri sunuldu ve konserler verildi.

Ödemiş Bıçakçı Yörükleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Seçkin Sezgin, etkinliğin bu yıl üçüncü kez gerçekleştirildiğini belirterek, "Bizler Yörük kültürüne gönül verdik. Türkiye'nin birçok yerinde etkinlik ve şölenlere katılarak Ödemişimizin ve köyümüzün ismini duyurmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu festivali yapmamızın da amacı, Ovacık Yaylası'nda yetişen Barbunyamızı tanıtmak." diye konuştu.

Yörede yetiştirilen barbunya ve fasulye ürünlerinin satışının yapıldığı stantların açıldığı etkinlikte, en iyi barbunya yetiştiriciliği ile yemek yarışması düzenlendi.

Şenlikte yapılan ağa seçimini, Erdoğan Sarımsak kazandı.Son Dakika! Adıyaman'daki 4 Askerden 3'ü Dost Ateşi ile Şehit Düşmüş Denetime Çıkan Siirt Valisi, Düzgün Yapılmayan Fayansları Tek Tek Kırdı

TEM'de Zincirleme Kaza! 5 Araç Birbirine girdi, 2 Kişi Yaralandı Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçiren Şoför "Hayatınızı Tehlikeye Atamam" Deyip Aracı Durdurdu