Ödemiş'te Düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Sona Erdi - Son Dakika

Ödemiş'te Düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Sona Erdi

05.11.2013 10:05
Ödemiş'te Düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Sona Erdi, System.String[]

Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Pazartesi günü düzenlenen oturumlarla son buldu.

Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Pazartesi günü düzenlenen oturumlarla son buldu. Pazar sabahı başlayan sempozyumda Pazartesi günü de dört ayrı oturumla Ödemiş'ten çıkan büyük bilim insanı Muzaffer Şerif anlatıldı.

Üniversite öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği sempozyumun ikinci ve son gününün ilk konuşmacısı Ankara Üniversitesi'ne Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı oldu.

Kayalı, Muzaffer Şerif Başoğlu'na dair okuma serüveninin kısa bir hikayesini katılımcılarla paylaştı. Sempozyumun ilk gününün ikinci oturumunun yöneticisi Talat Halman'ın rahatsızlığından dolayı katılamaması onun yerine yine Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı'nın oturumu yönetmesi ile 2 gün boyunca Kayalı fazla mesai yaparak Ödemişlileri Muzaffer Şerif'i anlattı.

Kayalı, Muzaffer Şerif'in Hilmi Ziya Ülken'in önderliğindeki İnsan dergisini çıkaran ekipte yer aldığını belirterek, Nurullah Ataç ve Sabahattin Eyuboğlu ile birlikte bu dergide çalıştığını anlattı. Kayalı, Muzaffer Şerif'i Türkiye'ye hapsetmenin Muzaffer Şerif'i anlamamak olduğuna da vurgu yaparak, Muzaffer Şerif'in fikirlerinin bir partiyle sınırlanamayacağını da kaydetti.

Kayalı'nın ardından Sezen Zeytinoğlu'nun yönetiminde Anadolu Üniversitesinden Ayfer Kayaoğlu Muzaffer Şerif'in gruplararası ilişkiler kuramının teorik ve politik önemini anlattı. Daha sonra Özyeğin Üniversitesinden Ayfer Dost Ergenlik döneminde sosyal psikolojik bir bakış Muzaffer Şerif'in bütünleştirici psikoloji yaklaşımını paylaştı.

Berlin Berghoff F.'den Sibel Atasayı ise Muzaffer Şerif uluslararası barış politikalarına katkısı ve pratikten önerilerini paylaştı. Öğle yemeği arasının ardından ODTÜ'den Olcay İmamoğlu, "Muzaffer Şerif'i düşünürken anılar ve anlamlar" isimli sunumunu yaptı.

Daha sonra yuvarlak masa oluşturularak "Şerif'ten sonra Türkiye'de sosyal psikoloji" konusu ele alındı. Burada da ODTÜ Psikoloji Bölüm Başkanı Nebi Sümer, Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Diane Sunar, Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Tülay Bozkurt, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Hale Bolak Boratav konuştu. Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu dilek ve temenniler bölümü ile son buldu. - İZMİR

Ödemiş'te Düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Sona Erdi
Ödemiş'te Düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Sona Erdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ödemiş'te Düzenlenen Uluslararası Muzaffer Şerif Sempozyumu Sona Erdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Isparta'da MHP'li Çiçekpınar Belediye Başkanı'nın evine silahlı saldırı YouTuber Enes Batur, kazasına yorum yapan bir kişiye sosyal medya üzerinden tepki gösterdi: Belki insanlıktan nasibini alır Koronavirüse karşı yüzde 70 etkili Oxford aşısı muadillerine göre daha ucuz olacak ve daha kolay saklanacak Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor