Son Dakika Haberleri: Ödenek Yetersizliği Nedeniyle Kumanya İhalesini İptal Eden Sancaktepe Belediyesi, Süslemeye 2,5 Milyon Lira Ayırdı

Ödenek Yetersizliği Nedeniyle Kumanya İhalesini İptal Eden Sancaktepe Belediyesi, Süslemeye 2,5 Milyon Lira Ayırdı

2 ay önce

Sancaktepe Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmak üzere kumanya ihalesi düzenledi. Ancak gelen teklifler belediye tarafından ayrılan bütçenin üzerinde gelmesi üzerine ihale iptal edildi. Aynı belediye organizasyonlarda süsleme yapmak için 2,5 milyon lira ödenek ayırdı.

AK Partili Sancaktepe Belediyesi ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için açtığı 12 bin kolilik kumanya ihalesini ödenek yetersizliğinden iptal etti. Aynı belediye 2019 yılında düzenleyeceği organizasyonlarda süsleme yapmak için 2,5 milyon lira ödenek ayırdı ve 1,5 milyon liralık teklifin sahibi ile sözleşme imzaladı.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITMAK İÇİN KUMANYA İHALESİ AÇTI

Sözcü'de yer alan habere göre, Sancaktepe Belediyesi 2019 yılında ihtiyaç sahiplerine dağıtmak üzere kumanya alımı için 22 Ocak 2019 ihale açtı. İhale kapsamında 12 bin kolik gıda alımı yapılacak ve 6 bin koli bir ay içinde belediyeye teslim edilecekti. Geri kalan gıda kolilerinin ise her ay bölüm bölüm teslimatı yapılacaktı.

MALİYET YÜKSEK GELİNCE KUMANYA İHALESİ İPTAL EDİLDİ

Sancaktepe'de yaşayan yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılacak kolilerde 4 paket makarna, tel şehriye, 2 kilo toz şeker, 1 kilo çay, 2 kilo pirinç, 2 kilo bulgur, 1 kilo nohut, 2 kilo kuru fasulye, 2 kilo kırmızı mercimek, 2 kilo un, 750 gram tuz, 5 kilo ayçiçeği yağı, 830 gram salça, 900 gram zeytin ve 700 gram reçel bulunacaktı. Ancak ihale belediye tarafından 29 Ocak 2019 tarihinde iptal edildi. İptalin gerekçesi "İhaleye verilen bütün tekliflerin, alıma ayrılan ödeneğin/ yaklaşık maliyetin çok üzerinde olması" şeklinde açıklandı. Sancaktepe Belediyesi gıda yardımı için en son 2017 yılında açtığı ihale ile 972 bin 800 liralık kumanya almıştı.

AYNI BELEDİYE SÜSLEME İÇİN 2,5 MİLYON TL ÖDENEK AYIRDI

Öte yandan Sancaktepe Belediyesi 24 Aralık 2018 tarihinde de 2019 yılı içerisinde belediye tarafından yapılacak etkinlikler için süsleme organizasyonu ihalesine çıktı. Belediye ihalenin yaklaşık maliyetini yani süsleme işine ayırdığı ödeneği 2 milyon 502 bin 577 lira olarak açıkladı. İhale sonucunda 1 milyon 585 bin liralık teklifin sahibi ile 17 Ocak 2019'da bir yıllık sözleşme imzalandı.
İş Kadını Leyla Alaton: Erdoğan'ı Son Derece Feminist Buluyorum İskenderpaşa Cemaati, Cumhur İttifakı'nı Destekleyecek Yere Düşen 100 Lirayı Gizlice Alıp Cebine Koyan Vatandaş Gözaltına Alındı