Ödüllü Film Bursa'da İlk Kez Sahnelenecek - Son Dakika

Ödüllü Film Bursa'da İlk Kez Sahnelenecek

17.12.2013 12:40
Ödüllü Film Bursa'da İlk Kez Sahnelenecek, System.String[]

32. İstanbul Film Festivali’nde “Sen Aydınlatırsın Geceyi” filmiyle 4 ödül birden kazanan usta yönetmen Onur Ünlü, Nilüfer’de sinemaseverlerle bir araya gelecek.

32. İstanbul Film Festivali'nde "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filmiyle 4 ödül birden kazanan usta yönetmen Onur Ünlü, Nilüfer'de sinemaseverlerle bir araya gelecek.

İlk kez İstanbul Film Festivali'nde seyirci karşısına çıkan ve "en iyi film ödülü" de dahil dört ödül alan "Sen Aydınlatırsın Geceyi", yönetmeni Onur Ünlü'nün söyleşisiyle birlikte Nilüfer'de gösterime girecek. Film, Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi Serdar Şafak Sahnesi'nde Bursa'da izleyici karşısına çıkacak. 21 Aralık Cumartesi saat 15.00 ve 18.00 seanslarında gösterime girecek "Sen Aydınlatırsın Geceyi" filminin saat 18.00'daki gösteriminin ardından filmin yönetmeni Onur Ünlü sinemaseverlerle bir araya gelecek.

Yönetmen Ünlü'nün siyah beyaz çektiği film küçük bir Anadolu kasabasında yaşayan ve her biri doğaüstü güçlere sahip kahramanlarının olağan, hatta sıkıcı gündelik hayatlarını ve sıradan dertlerini anlatıyor. Film Türkiye'de vizyona girmeyip alternatif bir yolla izleyici ile buluştu. 'Sen Aydınlatırsın Geceyi', üniversitelerde ve şehirlerde bağımsız grupların organizasyonları ile gösteriliyor.

Mayıs ve haziranda gösterildiği beş haftada 10 binden fazla kişi tarafından izlenen film, ekim ayından itibaren bağımsız grupların gösterimleriyle Türkiye'yi dolaşmaya devam edecek. - BURSA

Ödüllü Film Bursa'da İlk Kez Sahnelenecek
Ödüllü Film Bursa'da İlk Kez Sahnelenecek

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ödüllü Film Bursa'da İlk Kez Sahnelenecek - Son Dakika


Son Dakika

Enkaz altındaki anne ve 2 çocuğuna ulaşan UMKE ekibi o anları anlattı: Ağlayacak oldum Deprem anında İzmir'de olan Edis: Hayatımda böyle korku yaşamadım Deprem anında küçük kızın duası izleyenlerin boğazını düğümledi: Allah'ım lütfen Allah'ım Trabzonspor'un hoca hedefi Tamer Tuna! Abdullah Avcı Antalya'ya gidiyor İzmir'de meydana gelen depremin sesi ortaya çıktı! Dinleyenlerin tüyleri ürperiyor Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu 2000 yılına ait fotoğraf her şeyi ortaya çıkardı! Rıza Bey Apartmanı ile ilgili dehşete düşüren detay Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor