Odunların Arasında 79 Kalaşnikov Çıktı - Son Dakika

Odunların Arasında 79 Kalaşnikov Çıktı

13.01.2012 12:00
Odunların Arasında 79 Kalaşnikov Çıktı, System.String[]

Rusya'da bir vatandaşın kışın yakmak için satın aldığı odunların arasında 79 adet Kalaşnikov marka otomatik silah çıktı.

Rusya'da emekli bir vatandaşın, kışın yakmak için satın aldığı odunların kasasında 79 adet Kalaşnikov marka otomatik silah çıktı. Kasaların arasında inceleme yapan Rus güvenlik birimleri 253 adet de şarjör ve başka silahlara ait mühimmat buldu. Olaya el koyan Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitri Rogozin ise bölgeye hesap sormaya gidiyor.

Rusya'ya bağlı Udmurtiya Cumhuriyeti'ndeki Sovhoznıy kasabasında oturan emekli bir vatandaş, odun almak için bölgede bir kamyon şoförü ile anlaştı. Şoförden 64 tahta kasa satın alan vatandaş 7 kasanın içinden 79 Kalaşnikov silah, mermi dolu 253 adet şarjör ve çeşitli silah malzemeleri bulunca şaşkına döndü. Olaya el koyan güvenlik görevlileri, tahta kasaları satan şahsın bölgedeki İjmaş isimli Kalaşnikov silah üreten fabrikayla anlaşmalı bir özel firmada şoför (39) olarak çalıştığını tespit etti.

Duruma el koyan Başbakan Yardımcısı Rogozin Twitter'dan yazdığı mesajında, "Emekli vatandaş onlarca Kalaşnikov silahı bulmuş. İşte böyle! 24 Ocak'ta İjmaş fabrikasında görüşme yapacağım" diye yazdı.

Özellikle yangın ve diğer olağanüstü olayları fırsat olarak değerlendiren kaçakçıların ordudan mühimmat çaldıkları iddia ediliyor. Haziran ayında Udmirta silah deposunda çıkan yangında 95 kişi yaralanmış ve 12 bin kişi de bölgeden tahliye edilmişti.

Odunların Arasında 79 Kalaşnikov Çıktı
Odunların Arasında 79 Kalaşnikov Çıktı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Odunların Arasında 79 Kalaşnikov Çıktı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Depremin vurduğu İzmir'de eğitime 1 hafta ara verildi İzmir depremi çelik gökdeleni de vurdu! İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti Özel hastanelerde koronavirüs test ücreti 250 TL olacak Çocukken ırmaktan tuttuğu balıkları şimdi üreterek dünyaya pazarlıyor El frenini çekmeyi unuttuğu aracını başka bir otomobilin üzerinde buldu Çam kozalağından denemelik turşu yapmaya başlamıştı, şimdi taleplere yetişemiyor Yan yatan bina vinçlerle desteklendi, arama kurtarma çalışması devam ediyor Ailesinden gizlice doğum yapan 14 yaşındaki kız çocuğunun bebeği, derin dondurucuda bulundu