Son Dakika Haberleri: Odunpazarı'nda Çocuklar Deneyerek Öğreniyor

Odunpazarı'nda Çocuklar Deneyerek Öğreniyor

4 ay önce

Odunpazarı Belediyesi Emek Gençlik Merkezi, çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken bilim öğretmek amacıyla dördüncü sınıflar için “Fen Bilimleri Atölyesi” açtı.

Odunpazarı'nda Çocuklar Deneyerek Öğreniyor, System.String[]
Odunpazarı Belediyesi Emek Gençlik Merkezi, çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken bilim öğretmek amacıyla dördüncü sınıflar için "Fen Bilimleri Atölyesi" açtı.

Perşembe günleri gerçekleşecek olan Fen Bilimleri Atölyesi, Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek. Atölyede deneyler yapan öğrenciler, Fen bilimlerini kitap üzerinden ezberlemek yerine, deney ve gözlem yaparak öğreniyor.

Fen Bilimleri eğitiminin sadece müfredat uygulanarak yapıldığında, bu durumun çocuklar için çok zor ve sıkıcı bir hal aldığını belirten yetkililer, kısa zamanda sadece bilgi yüklemesi ile verilen eğitimin verimli olmadığını, çocukların konuyu kısa sürede unuttuğunu söyledi. Çocuklara bilimi sevdirmek, eğlenirken de öğretmek için Fen Bilimleri Atölyesi açtıklarını dile getiren yetkililer, bu atölye sayesinde çocukların deney ve gözlemler yaparak bilimi ezberlemek yerine öğrendiğini kaydetti. - ESKİŞEHİRAnkapark'ta Rollercoaster Bozuldu, Vatandaşlar Raylardan Yürüyerek İndirildi Sinan Akçıl'ın Eşi Burcu Kıratlı'dan Tesettürlü Fotoğraf! Sosyetik Kasap Nusret Gökçe, "Hayalim Gerçek Oldu" Diyerek İstanbul'da Otel Aldı!