Odunpazarı'ndan Uğur Mumcu'yu Anma Konseri - Son Dakika

Odunpazarı'ndan Uğur Mumcu'yu Anma Konseri

25.01.2018 14:19
Odunpazarı'ndan Uğur Mumcu'yu Anma Konseri, System.String[]

Odunpazarı Belediyesi, 25 yıl önce katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'yu anma programları dahilinde YKSM'de Sadık Gürbüz Konseri düzenledi.

Odunpazarı Belediyesi, Uğur Mumcu Parkı'nda yer alan Mumcu'nun bombalı saldırıya uğradığı "06 YR 245" plakalı aracının sergilendiği anıtın önünde gerçekleştirilen anma töreninin ardından Sadık Gürbüz Uğur Mumcu'yu Anma Konseri düzenledi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen Sadık Gürbüz Uğur Mumcu'yu anma Konseri'ne Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile çok sayıda Eskişehirli katıldı.

Konsere başlamadan önce kısa bir konuşma yapan Sadık Gürbüz, "Bu hafta Demokrasi Şehitlerini Anma Haftası. Birçok demokrasi şehidimiz var. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Abdi İpekçi. Birçok değerli aydınımız, yazarımız bu aylarda, bu günlerde aramızdan ayrıldı, ayırdılar. Ama hepsinin geleceğe yönelik aşılanmış bir fidan olduğunu, onların kanlarının demokrasinin can suyu olduğunu biliyoruz" dedi. Konserine Azeri Halk Türküsü olan "Ana Öğüdü" ile başlayan Sadık Gürbüz, konser sırasında sık sık barış ve kardeşlik vurgusu yaptı. "Akdeniz Yakası", "Ötme Bülbül Ötme", "Unutma Bizi", "Matem Marşı", "Güneş Şarkısı", "Anı", "Bir Kül Türküsü", "El Vurup Yaremi İncitme Tabip", "Dereler Akar Gider", "Bilirler Seni", "Vurdular Onu", "Aşı", "Zahit Bizi Tan Eyleme", "Venseramos", "Hürriyet Marşı" gibi deyiş, halk türküsü ve marşları seslendiren;

Nazım Hikmet'in "Hiçbir Ağaç Böyle Harikulade Yemiş Vermemiştir" adlı şiirini okudu. Sadık Gürbüz konserine; Uğur Mumcu Anma Konserine katılan yüzlerce katılımcı ile beraber söylediği "Güneşin Sofrasında Söylenen Türkü" ile son verdi.

Konser sonunda Sadık Gürbüz ve sanatçı arkadaşlarına çiçek takdim eden Kazım Kurt, Uğur Mumcu'nun katledilmesinin ardından 25 yıl geçtiğini belirtti. Gün boyunca çeşitli kurum ve kuruluşların Uğur Mumcu için anma törenleri düzenlediğini söyleyen Başkan Kurt, "Odunpazarı Belediyesi olarak Uğur Mumcu Parkı'nda gerçekleştirdiğimiz anma töreninin ardından sevgili Sadık Gürbüz ile Uğur Mumcu'yu andık. Sadık Gürbüz, iyi ki geldi Eskişehir'e, özlemişiz. Teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Sadık Gürbüz ve yanındaki arkadaşlara hepiniz adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Odunpazarı'ndan Uğur Mumcu'yu Anma Konseri

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Odunpazarı'ndan Uğur Mumcu'yu Anma Konseri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu, kadroya geri döndü Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Çekya'da Sağlık Bakanı'ndan büyük skandal! Korona kurallarını hiçe saydı, istifası isteniyor TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl ABD'de bu çocuğu konuşuyor! Karantina arkadaşı olarak insan iskeletini seçti