OEDAŞ'tan Bilecik'e yatırım müjdesi - Son Dakika

OEDAŞ'tan Bilecik'e yatırım müjdesi

25.06.2019 14:27
OEDAŞ'tan Bilecik'e yatırım müjdesi, System.String[]

Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ'nin (OEDAŞ), Bilecik'e 130 milyon liralık yatırım yapacağı açıklandı.

Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ'nin (OEDAŞ), Bilecik'e 130 milyon liralık yatırım yapacağı açıklandı.

Kentte bir otelde basın toplantısı düzenleyen OEDAŞ direktörü Muzaffer Yalçın, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerini kapsayan bölgelerinde en büyük yatırımlardan birini hayata geçireceklerini söyledi.

Bilecik'i modern bir yapıya kavuşturmak için 130 milyon liralık bütçe ayırdıklarını belirten Yalçın, "Bu çalışmalar dolayısıyla şehirde 200 kişilik istihdam sağlanacak, plansız kesintiler yüzde 30 azalacak, 50 bin aboneye daha iyi hizmet gidecek, 120 kilometre kazı çalışması yapılacak, 330 kilometrelik yenileme çalışması yapılacak, 35 kilometre enerji nakil hattı yer altına alınacak, bin 870 enerji nakil hattı direği tesis edilecek." dedi.

Yalçın, çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Toplantıya, şirketin Bilecik İşletme Müdürü Hacı Kadir Aykut da katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel OEDAŞ'tan Bilecik'e yatırım müjdesi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı