Of Belediyesinden Çöplük Açıklaması - Son Dakika

Of Belediyesinden Çöplük Açıklaması

28.07.2017 17:34
Of Belediyesinden Çöplük Açıklaması, System.String[]

Trabzon’un Of ilçesi Solaklı Vadisi üzerinde bulunan Tarihi Hapsiyaş Köprüsü çevresinde yapılan mesire alanındaki çöp yığınları kamuoyunun tepkisine neden olurken Of Belediyesi’nden yapılan açıklamada sorumluluğun belediyede olmadığı belirtildi.

Trabzon'un Of ilçesi Solaklı Vadisi üzerinde bulunan Tarihi Hapsiyaş Köprüsü çevresinde yapılan mesire alanındaki çöp yığınları kamuoyunun tepkisine neden olurken Of Belediyesi'nden yapılan açıklamada sorumluluğun belediyede olmadığı belirtildi.

Solaklı Vadisi dönüşüm projesi kapsamında Cumapazarı ve Bölümlü Mahalleleri mevkiinde bulunan ve Kiremitli Köprü olarak bilinen tarihi Hapsiyaş Köprüsü alanında inşa edilmekte olan mesire alanı tamamlanmadan çöplüğe dönüşmesi yetkilileri harekete geçirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ 22.Bölge Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan Solaklı Vadisi Taşkın Koruma, Rehabilitasyon ve Çevre Düzenlemesi projesi kapsamında yapımına başlanan mesire alanı, tamamlanmasının ardından Orman Bölge Müdürlüğü'ne devredilerek halkın kullanımına açılacak.

Hapşiyas Köprüsü ile uyumlu halde Solaklı Deresi'nin her iki yakasında inşa edilen seyir terasları, piknik alanları ve kapalı alanlar, henüz tamamlanmadan yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri oldu. Ancak sürecin tamamlanmasını beklemeyen vatandaşlar, alanı çöplüğe döndürdüler. Alanda piknik yapan vatandaşlar, çöplerini alanda gelişigüzel bırakınca ortaya çirkin görüntüler çıktı. Mesire Alanında yapılan kapalı alanlar da tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.

Belediye olarak yetkimiz yok

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Of Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Celal Kalyoncuoğlu alanın henüz kullanıma açılmadığını kaydederek, "Alanın inşaat çalışmaları henüz tamamlanmadığından DSİ tarafından Orman Bölge Müdürlüğü'ne devri yapılmadı. Bu nedenle de halkın kullanımına henüz açılmadı. Ancak vatandaşlarımız alanın devir işlemlerini beklemeden kapalı olan alanı kullanmaya başlamışlardır. Burada piknik yapan vatandaşlar alanı gelişigüzel bir şekilde kullanınca ve çöplerini de piknik alanı içerisinde gelişigüzel bir şekilde bırakınca da ortaya bu çirkin görüntüler çıkmıştır. Of Belediyesi olarak bizim bu alana müdahale etme yetkimiz yok. Buna rağmen dış alana çöp kutularımızı koyarak buraya bırakılan çöpleri düzenli bir şekilde alıyoruz. Derenin karşı tarafına geçiş olmadığından ve alan içerisinde temizlik yapma yetkimiz olmadığından maalesef bu alanda temizlik yapma şansımız yok. En kısa süre içerisinde ilgili birimlerin alanın muhatabını belirlemesi ve bu çirkin görüntünün ortadan kaldırılması gerekmektedir" dedi.

DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise yaptıkları açıklamada alanın devir işlemlerinin devam ettiğini, bu nedenle şu an için soruna çözüm üretme şanslarının bulunmadığını, devrin tamamlanmasının ardından sorunun çözüme kavuşacağını ifade ettiler. - TRABZON

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Of Belediyesinden Çöplük Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Rusya'da geliştirilen Sputnik V aşısı, Pfizer/BioNTech ve Moderna'dan daha ucuz olacak Konyaspor, geriye düştüğü maçta Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etti Hatayspor maçında hatalı gol yiyen Gökhan Akkan gözyaşlarını tutamadı Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Mantar toplamaya giden ailenin traktörü devrildi: 2 ölü, 1 yaralı İl Kongresi'nde salondakileri sessiz bulan Erdoğan'dan sitem: Eskiden salonlar sürekli olarak alkışlarla inlerdi Rusya'da içkileri bitince dezenfektan içen 9 kişiden 7'si yaşamını yitirdi Erdoğan'dan Arınç'ın Demirtaş ve Kavala çıkışına yanıt: Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz