Son Dakika Haberleri: Of Kaymakamlığı'ndan Mahkum Ailelere Şefkat Eli

Of Kaymakamlığı'ndan Mahkum Ailelere Şefkat Eli

8 yıl önce

Trabzon'un Of ilçesinde kaymakamlık tarafından gerçekleştirilen proje ile ilçede ikamet eden mahkumların ailelerine devletin sıcaklığı ve şefkati gösterilerek, her türlü ihtiyaçları karşılanıyor.

Of Kaymakamlığı'ndan Mahkum Ailelere Şefkat Eli, System.String[]

Trabzon'un Of ilçesinde kaymakamlık tarafından gerçekleştirilen proje ile ilçede ikamet eden mahkumların ailelerine devletin sıcaklığı ve şefkati gösterilerek, her türlü ihtiyaçları karşılanıyor.


Yapmış olduğu bir çok proje ile yetim, öksüz, engellilere, yaşlılara ve yardıma muhtaç vatandaşlara her türlü desteği veren Of Kaymakamı Tuncay Sonel, 'Yoksullarla Dayanışma Haftası' etkinlikleri kapsamında, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, 'kendisine bir çok mahkumdan mektuplar geldiğini ve ailelerinin zor durumda olduğu' sözlerinden esinlenerek, kendisinin ilçeye döner dönmez mahkumların aileleri belirlenerek, gerekli çalışmaların yapılması talimatını vermişti.


Yapılan çalışmalar sonrası tespit edilen 27 aileye kaymakam, müftü, doktor, hemşire, sosyal inceleme memuru, psikolojik danışman ve muhtardan oluşan ekipler tarafından ziyaretler yapılarak, ailelerin durumları tespit edildi ve muhtaç olanların sorunları hızlı bir şekilde çözüldü.


Aşağı Kışlacık Köyü'nde 86 yaşındaki yaşlı çiftin evine konuk olan Of Kaymakamı Tuncay Sonel, "Yol yaparız, bina da yaparız ama siz eğer en uzak köy ya da mezradaki yetim ve öksüzümüzü, engellimizi, yaşlımızı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı unutursanız, ona sahip çıkmazsanız yaptığınız diğer işlerin hiçbir önemi olmaz. Yetim ve öksüzleri sevindirmek, engellilere sahip çıkmak, kimsesizlerin ve özellikle de yaşlıların gönlüne girmek çok önemlidir. Anne babanıza nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de onlara öyle davranmalısınız. Bizlere kader kurbanı vatandaşlarımızın ailelerine ulaşma noktasında ışık tutan Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez'e bütün ailelerimiz adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren asırlık Zeliha Nine'nin hayatla ilgili anlattıkları ibretle dinlendi. Şükredecek çok şeyleri olduğunu söyleyen Zeliha Nine, "Allah, kaymakam evladımızdan razı olsun. Kapımıza kadar gelerek bizleri bu yaşımızda mutlu ettiler. Allah, devletimize zarar vermesin." dedi.


Ayrılış esnasında Kaymakam Sonel, Zeliha Nine'ye telefon numarasını yazıp vererek, ne ihtiyacı olursa hiç çekinmeden arayabileceğini, kendisinin de bir evladı olduğunu ve zaman zaman ziyaretine gelerek, hayatla ilgili sohbetleri yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:11 Kaynak: CHAEditörün hatası, Fatih Portakal'a özür üstüne özür diletti
PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası