Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti - Son Dakika

Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti

26.11.2012 16:30
Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti, System.String[]

Belçika'nın başkenti Brüksel, öfkeli çiftçilerin traktörlü protesto eylemine sahne oldu.

Belçika'nın başkenti Brüksel, öfkeli çiftçilerin traktörlü protesto eylemine sahne oldu. Almanya, Fransa, Hollanda gibi çevre ülkelerin yanı sıra Belçika'dan yüzlerce süt üreticisi Brüksel'de traktörleri ile trafiği felç ederken, düşük süt fiyatlarını protesto etti.

Avrupalı süt çiftçiler seslerini duyurmak ve düşük süt fiyatlarını protesto etmek için iki gün sürecek bir eylem için başkent Brüksel'de akın etti. Almanya, Fransa ve Hollanda'nın yanı sıra Belçika'dan bine yakın çiftçi Avrupa Parlamentosu (AP) önünde toplanarak burada kamp kurdu. Avrupa Süt Üreticileri Birliği'nin (European Milk Board) organize ettiği traktörlü protesto eylemi sabah saatlerinden itibaren Brüksel'e giden otoyollarda uzun araç kuyruklarına neden olurken, öğleden sonra başkente ulaşan yüzlerce traktör Brüksel trafiğin ana yollarındaki trafiği felç etti.

Avrupalı çiftçiler düşük süt fiyatlarını protesto ederken, Avrupa Birliği'nin alacağını duyurduğu tasarruf paketinden sonra daha az devlet ödeneği alacakları endişesini taşıyor. En düşük gelir marjı ile yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarının altını çizen öfkeli çiftçiler, iki gün sürdürecekleri protestolarla yetkililere seslerini duyurmak istiyor.

Öte yandan Belçika Tarım Bakanı Sabine Laruelle, Belçika'nın AB kurumlarını ikna etmek içine ellerinden geleni yaptıklarını fakat bunun yeterli olmadığını kaydetti. Belçikalı bakan, tüm çiftçileri kapsayacak AB düzeyinde tek bir düzenlemenin olması gerektiğini savundu. Ürünün ilk ve en küçük halkasını oluşturan süt üreticilerin daha fazla mağdur edilmemesi gerektiğini belirtti.

Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti
Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti
Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti
Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti
Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Öfkeli Çiftçiler, Brüksel'i Traktörleri ile Felç Etti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, yönetimle yaptığı toplantıyı terk etti 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerine saldırı hazırlığında olan 7 terörist yakalanmıştı! Biri kanlı infaz görüntüleriyle tanınıyor Fransa'dan Erdoğan'ın boykot çağrısına anlamsız yanıt: Türkiye içişlerimize karışmamalı SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç ifade verdi, adliye önünden fotoğraf paylaştı Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı İran medyası Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u şeytana benzetti: Paris İblisi 1966 model cipi 25 bin lira harcayarak adeta 2020 modele dönüştürdü