Öğle Yemeğinde Çanakkale Kahramanlarını Andılar - Son Dakika

Öğle Yemeğinde Çanakkale Kahramanlarını Andılar

22.03.2018 16:09
Öğle Yemeğinde Çanakkale Kahramanlarını Andılar, System.String[]

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü, Çubuk ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü, Çubuk ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin öğle yemeği, Çanakkale kahramanlarının menüsü olan hoşaf ve ekmekten oluştu.

Aşçılık Bölümü öğrencileri, Mehmetçik menüsü olarak bilinen ekmek ve hoşaf hazırlayarak öğrencilere öğle yemeğinde dağıttı.

Çanakkale türküleri ve şehit anma programlarının yapıldığı okulda, şehitler için dua edildi.

Programda konuşan okul müdürü Kamuran Önsoy, Çanakkale'deki ruhun insanlar tarafından yeni yeni anlaşılmaya başlandığını söyledi.

Çanakkale'yi atalarımızın gelecek nesillere cennet vatan bırakmak için yaşam haklarından vazgeçtikleri yer olarak tanımlayan Önsoy, Çanakkale'deki birliktelik ruhunun 15 Temmuz'da ve Zeytin Dalı Harekatı'nda kendini gösterdiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Öğle Yemeğinde Çanakkale Kahramanlarını Andılar - Son Dakika


Son Dakika

Yayıncı kuruluş, Süper Lig maçında protestosuna maruz kaldığı Fenerbahçe ile ilgili açıklama yaptı Son Dakika: Mersin'de kamyon ve otomobil çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralı G.Saraylı yönetici Yusuf Günay'dan Mert Hakan tepkisi: Bu karar vicdana sığmaz Kardeşini 25 kez bıçaklayarak öldüren ağabey, tutuklandı Çinli sağlık görevlilerinden koronavirüs itirafı: Konuşmamamız istendi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi 12 yaşında hamile kalan kız çocuğu doğum yaptı! Bebeğin babası ise 15 yaşında