Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Arslan Komisyonda Konuştu - Son Dakika

Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Arslan Komisyonda Konuştu

12.01.2012 13:40
Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Arslan Komisyonda Konuştu, System.String[]

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan, "Terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine" yönelik alt komisyon, Hakkari'de ölü ele geçirilen Sezer Arslan'ın babası Mehmet Arslan'ı dinledi.

Tbmm İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan, "Terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerinin incelenmesine" yönelik alt komisyon, Hakkari'de ölü ele geçirilen Sezer Arslan'ın babası Mehmet Arslan'ı dinledi. Oğlunun cenazesinde evine Türk bayrağı asan baba Arslan, "Oğlumun PKK ile hiçbir ilgisi yoktu. Kandırılarak dağa kaçırıldı"dedi.

Geçen yıl Kasım ayında Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda öldürülen Sezer Arslan'ın babası Mehmet Arslan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda konuştu. 15 çocuğundan biri olan Sezer Arslan'ın 2 yıl önce kaybolduğunu ve her yerde aradığını söyleyen Mehmet Arslan, "Aklım kesmiyor. PKK'ya gittiğini bilmiyorduk o zaman. Oğlumun PKK ile hiçbir ilgisi yoktu. Kandırılarak dağa kaçırıldı"dedi.

Arslan ailesinin yaşadığı Muş'un Korkut ilçesine bağlı İçboğaz Köyü Muhtarı Mehmet Arat da komisyona olaya ilişkin bilgi verdi. Sezer'in ölüm haberini internetten aldıklarını söyleyen Arat, "Teşhis için Malatya'ya gidildi. Bizim çocuğumuzun cenazesi üzerinden rant elde edilmesini engellemek için devlet büyüklerimizden yardım istedik. 'Bizim çocuğumuz PKK'lı değildi, kandırıldı, cenazemizi verin, gömelim' dedik. Cenazemizi aile arasında düzenlenen bir törenle kendimiz defnettik"dedi.

Ailesinin oğlullarının cenazesinde evlerine Türk bayrağı asması ile ilgili olarak ise İçboğaz Köyü Muhtarı Mehmet Arat, "Bu duruşumuz ülkenin her yerinde takdirle karşılandı ve çok olumlu mesajlar aldık. Bölgeye bakış açısının artık değişti. Batıdaki illerde ne hizmet varsa hepsini almaya başladık. Bunlar çok güzel ama artık huzur da istiyoruz" dedi.

Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Arslan Komisyonda Konuştu
Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Arslan Komisyonda Konuştu
Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Arslan Komisyonda Konuştu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Oğlunun Cenazesinde Evine Türk Bayrağı Asan Baba Arslan Komisyonda Konuştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı