Öğrenci Yurtlarındaki Suriyeli Sığınmacılar, Çadır Kente Taşındı - Son Dakika

Öğrenci Yurtlarındaki Suriyeli Sığınmacılar, Çadır Kente Taşındı

08.09.2012 16:50
Öğrenci Yurtlarındaki Suriyeli Sığınmacılar, Çadır Kente Taşındı, System.String[]

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde öğrenci yurtlarında misafir edilen Suriyeli sığınmacılar, şehir merkezine kurulan çadır kente taşındı.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde öğrenci yurtlarında misafir edilen Suriyeli sığınmacılar, şehir merkezine kurulan çadır kente taşındı.

Suriye'deki olaylardan kaçarak ülkelerini terk eden önce Hatay'ın Reyhanlı ilçesine daha sonra ise değişik yerlere sevk edilen sığınmacıların bir kısmı Türkoğlu'ndaki öğrenci yurtlarında misafir ediliyordu. Türkoğlu ilçesine getirilerek öğrenci yurtlarına yerleştirilen 650 Suriyeli, Kahramanmaraş merkeze kurulan çadır kentin hazır hale gelmesi ile birlikte buraya taşındı. Suriyeliler, yaklaşık bir aydır Türkoğlu Atatürk Pansiyonlu İlköğretim Okulu ve İmam Hatip lisesinin yurdunda kalıyordu.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Öğrenci Yurtlarındaki Suriyeli Sığınmacılar, Çadır Kente Taşındı - Son Dakika


Son Dakika

Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı