Son Dakika Haberleri: Öğrenciler Akif'in Şiirlerini En Güzel Okumak İçin Yarıştı

Öğrenciler Akif'in Şiirlerini En Güzel Okumak İçin Yarıştı

7 yıl önce

Etimesgut Belediyesi tarafından Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İlköğretim Öğrencileri Arası Akif'in Şiirlerini Güzel Okuma" yarışması sonuçlandı.

Öğrenciler Akif'in Şiirlerini En Güzel Okumak İçin Yarıştı, System.String[]
Etimesgut Belediyesi tarafından Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İlköğretim Öğrencileri Arası Akif'in Şiirlerini Güzel Okuma; liseler arası eserlerini tahlil etme" yarışması sonuçlandı. Etimesgut Belediyesi'nin gerçekleştirdiği "Mehmet Akif'i Anma ve Anlama" töreninde hem milli şair eserleriyle anıldı, hem de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Programa Belediye Başkanı Enver Demirel, eşi İlknur Demirel, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende yarışmada dereceye giren öğrenciler de açıklandı. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda kompozisyon yarışmasında 'Bir adam bir kalem ve…' adlı kompozisyonuyla Ufuk Arslan Lisesi 11. sınıf öğrencisi İhsan Arda Şatır birinci oldu. İkinciliği Ferda Koleji'nden Afranur Kanıbol, üçüncülüğü Elvankent Bilgi Anadolu Lisesi'nden Hatice Turgut elde etti. Şiir okuma kategorisinde ise birinciliği Mehmet Akif'in 'Zulmü Alkışlayamam' şiirini okuyan Layıka Akbilek İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Onurcan Güzel kazandı. Aynı kategoride Zekiye Güdüllüoğlu İlköğretim Okulu'ndan Muhammed Metehan Kaya ikinci, Türkkent İlköğretim Okulu'ndan Bestegül Şahin üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Başkan Demirel verdi. Birinciye laptop bilgisayar, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye de dijital fotoğraf makinesi hediye eden Demirel, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti.

Başkan Demirel, ödül töreni sonunda yaptığı konuşmada Akif'in istiklal şairi olduğu kadar aynı zamanda istikbal şairi olduğunu söyledi. Akif'in şiirlerinde ifade ettiği o ruhu yakalamanın çok önemli olduğuna işaret eden Demirel, "Tarihimizi iyi anlamayıp; gerekli dersleri çıkarmazsak, birlik, beraberlik içinde hareket etmezsek; şu anda dünyanın değişik coğrafyalarında yaşanan sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Akif ne diyor, 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.'. Evet gerçekten de Allah bu millete yeniden istiklal marşı yazmak zorunda bırakmasın. Bunun için de elimizdekilerin kıymetini çok iyi bilmek; onun farkında olmak ve ona sahip çıkmak gerekiyor. Aksi takdirde Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda daha çocuk yaşta toprağa düşen şehitlerimizin elleri yakamıza yapışır, bu vebali kimse ödeyemez. Biz hep bir olursak, beraber olursak, hiçbir olumsuzluk bizi bölemez, bin yıllık kardeşliğimiz hep devam eder." dedi.Kadın İzleyicinin İtirafı, Program Sunucularının Ağzını Açıkta Bıraktı 6 Günlük Bedelli Asker, Kalp Krizinden Öldü

Ünlü Oyuncu Nurgül Yeşilçay, Cem Özer İçin Dua İstedi