Son Dakika Haberleri: Öğrenciler Anne ve Babalarıyla Çelik-çomak Oynadı

Öğrenciler Anne ve Babalarıyla Çelik-çomak Oynadı

3 gün önce

-Oyunlardan detaylar -Okul Müdürü Nurettin Karakaşoğlu ile röportaj Öğrenciler anne ve babalarıyla çelik-çomak oynadı UŞAK - Uşak'taki iki okulda uygulanan "Nesilden Nesile Oyun Aktarımı" projesi kapsamında 650 öğrenci, anne ve babalarıyla çelik-çomak ve çamurda kazık oynadı.

-Oyunlardan detaylar
- Okul Müdürü Nurettin Karakaşoğlu ile röportaj Öğrenciler anne ve babalarıyla çelik-çomak oynadı
UŞAK - Uşak'taki iki okulda uygulanan "Nesilden Nesile Oyun Aktarımı" projesi kapsamında 650 öğrenci, anne ve babalarıyla çelik-çomak ve çamurda kazık oynadı.

Ganime Özadam İlkokulu ile Atatürk İlkokulu'ndaki etkinlikte öğrencilere oyunlarla ilgili bilgiler verildi.

Ganime Özadam İlkokulu Müdürü Nurettin Karakaşoğlu yaptığı açıklamada öğrencilerin ekrandan uzaklaşıp sokaklarda arkadaşlarıyla vakit geçirmeleri için bu tür bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Yok olmaya başlayan çeşitli sokak oyunlarını proje kapsamında öğrencilere göstermeye devam edeceklerini söyleyen Karakaşoğlu, "Amacımız dedelerin, ninelerin zamanında oynanan oyunları yeni nesle aktarmak. Bu oyunları öğretirken çocuklarımızın dijital ortamdan biraz daha uzaklaşmasını sağlamak istiyoruz." dedi
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 03:07 Kaynak: AAOrtalığı Karıştıracak İddia: Tuba Babuna Kaçırıldı! Uzmanlar Altın Fiyatlarını Değerlendirdi: Gram 290 Lirayı Görebilir Büyük İddia: Ünlü İş Adamı, Yanında Çalışan Kadının Yüzüne Kezzap Atarak Tehdit Etti 4 Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı, Sınırda 20 Terörist Öldürüldü