Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı - Son Dakika

Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı

14.04.2020 19:03

Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı 'Bahçalarda Börülce' türküsünün sözlerini değiştirerek salgına dikkat çektirler Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri, Korona virüs tedbirleri kapsamında sık sık kullanılan 'Evde kal' çağrısını türkü eşliğinde yaptı.

Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı

'Bahçalarda Börülce' türküsünün sözlerini değiştirerek salgına dikkat çektirler

ÇANKIRI - Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri, Korona virüs tedbirleri kapsamında sık sık kullanılan 'Evde kal' çağrısını türkü eşliğinde yaptı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri, ülkeyi saran Korona virüs salgınına söyledikleri türküyle dikkat çekti. Öğretim Görevlisi Yağmur Yaşar tarafından sözleri değiştirilen 'Bahçalarda Börülce' türküsüyle evde kalmanın önemine değinildi.

"Türkünün sözlerinin değiştirilmesi için izin aldık"

Öğretim Üyesi Yağmur Yaşar, yaptığı açıklamada, "Bahçalarda Börülce türküsünün üzerine söylemenin daha hoş olabileceğine kanaat getirdik. Ancak öncelikle, türküyü çok seslendiren emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Salih Aydoğan hocamızdan onun düzenlemesini kullanmamız için izin aldık. Ben sözleri yeniden yazdım ve daha çok koordinatör işlevi üstlendim. Her öğrenci altyapının üzerine söyleyerek evde kendi sesinin kaydını yaptı. Toplanan sesler birleştirildi. Projenin müzik aşamasında ben dahil toplam 17 kişi emek harcadı. Ses ve videonun kurgusunu ise Sinema Bölümü öğrencilerinden Abdullah Şahin yaptı" dedi.

Desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Hasan Ayracı, Dekan Vekili Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emre Şen'e teşekkür eden Yaşar, öğrencilerinin güzel bir işe imza attığını da sözlerine ekledi.

Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı
Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı
Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı
Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Öğrenciler 'Bahçalarda Börülce' türküsünü salgına uyarladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin? Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'dan Dilek Özçelik açıklaması: İçim rahat, dünyanın en mutlu 100 insanından biriyim Instagram'dan spor sütyeniyle verdiği pozu paylaşan Hande Erçel, fotoğrafını hemen sildi Mesut Özil'in İstanbul'a ayak basması Rasim Ozan Kütahyalı'yı çıldırttı 3 hafta önce evlenen şarkıcı Cemre Kemer hamile mi? Son dakika! AKOM'dan İstanbul için kar uyarısı: Yağış ilerleyen saatlerde yer yer kuvvetli şekilde etkili olacak Japon sofralarında 'suşi' olan 'Karadeniz somonu geçen yıl ülkeye 23,7 milyon dolar kazandırdı Çıldır Gölü'nde buzun erken çözülmesi bölge halkını tedirgin etti: Bu bir kıyamet alameti