Öğrenciler Bu Okulda Karne Stresi Yaşamıyor - Son Dakika

Öğrenciler Bu Okulda Karne Stresi Yaşamıyor

19.01.2012 18:20
Öğrenciler Bu Okulda Karne Stresi Yaşamıyor, System.String[]

Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nda, öğrenciler karne heyecanı yaşamıyor.

Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nda, öğrenciler karne heyecanı yaşamıyor.

Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu'ndan yapılan açıklamaya göre, okulun her hafta Cuma günü uyguladığı sistemle, öğrencilerin olumlu veya olumsuz davranışları, ders başarı notları, ödev sorumlulukları, okudukları kitap sayısı ile okul yönetiminin duyurularının karne halinde basılarak "Performans Karnesi" olarak öğrencilere dağıtıldığı bildirildi.

Okul Müdürü Süleyman Eski, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Performans Karnesi" hakkında bilgi verdi ve yoğun iş programı nedeniyle okula gidemeyen, bu sebeple öğrencisinin başarı durumunu öğrenemeyen çok sayıda velinin haftalık dağıtılan karneler ile bu sıkıntıdan kurtulduğunu belirtti.

Karne dönemleri dışında çocuğunun başarı durumunu yeterince takip edemeyen velilerin karne dönemlerinde kötü sürprizlerle karşılaştıklarını dile getiren Eski, şunları kaydetti:

"Bu durum da istenmeyen bir takım olayların başlamasına yol açabiliyor. Okul olarak her hafta 710 öğrencimize karne dağıtıyoruz. Bu karnelerin büyük çoğunluğu velilerin eline ulaşıyor. Öğrenci karnesini velisine götürmese dahi sorun olmuyor. Çünkü bu bilgilerin hepsini veri tabanımızda saklıyoruz. Bu sayede velilerimiz de, istedikleri zaman şifreleriyle sisteme girip, öğrencinin başarı durumunu online olarak takip edebiliyor."

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrenciler Bu Okulda Karne Stresi Yaşamıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kulüplerin sosyal medyadan yaptığı İstiklal Marşı paylaşımları büyük beğeni topladı Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim İstanbul'da vatandaşlar 19.23'te hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı