Öğrenciler Çevreye Zarar Veren Atık Pilleri Toplama Kampanyası Başlattı - Son Dakika

Öğrenciler Çevreye Zarar Veren Atık Pilleri Toplama Kampanyası Başlattı

12.01.2012 13:52
Öğrenciler Çevreye Zarar Veren Atık Pilleri Toplama Kampanyası Başlattı, System.String[]

Trabzon'un Tonya ilçesinde Şehit Ayhan Güner İlköğretim Okulu öğrencileri, düzenledikleri kampanya ile çevreye zarar veren atık pilleri topluyor.

Trabzon'un Tonya ilçesinde Şehit Ayhan Güner İlköğretim Okulu öğrencileri, düzenledikleri kampanya ile çevreye zarar veren atık pilleri topluyor.

Kampanya hakkında açıklama yapan okul müdürü Ahmet İnce, atık pilleri düzenli bir şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesini sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bu kampanya ile ayrıca öğrencilere çevre bilincini aşılamak istediklerini belirten İnce, "Böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmayı hedefledik." dedi.

Atık pillerin zararını en aza indirebilmenin ilk şartının, atık pillerin doğaya ve insanlara vermiş olduğu zararlar konusunda bilinçlenme olduğunu söyleyen okul müdürü Ahmet İnce, "Atık piller kesinlikle evsel atıklarla karıştırılmamalı, çöpe, ateşe, su kaynaklarına atılmamalı ve toprağa gömülmemelidir. Aksi takdirde pilin dış kabı zamanla delinerek içindeki ağır metaller ve kimyasal maddeler toprağa ve suya karışabilir." uyarısında bulundu.

Kampanya sonunda en fazla atık pil toplayan ilk üç öğrencinin okul yönetimince ödüllendirileceği bildirildi.

Öğrenciler Çevreye Zarar Veren Atık Pilleri Toplama Kampanyası Başlattı

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Öğrenciler Çevreye Zarar Veren Atık Pilleri Toplama Kampanyası Başlattı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yeni güne yükselişle başlayan dolar, 8,45'ten işlem görüyor 11:09 Yeni güne yükselişle başlayan dolar, 8,45'ten işlem görüyor Çifte kupalı Kartal, Adem Ljajic yüzünden yeni transfer yapamıyor 11:07 Çifte kupalı Kartal, Adem Ljajic yüzünden yeni transfer yapamıyor Ferdi Tayfur'un yeni imajı görenleri şaşırttı! Sanatçıyı görenler tanıyamadı 10:42 Ferdi Tayfur'un yeni imajı görenleri şaşırttı! Sanatçıyı görenler tanıyamadı
Sarı-Kırmızılılardan dev bütçe! Patrick van Aanholt transferi pahalıya patladı 10:29 Sarı-Kırmızılılardan dev bütçe! Patrick van Aanholt transferi pahalıya patladı Sarıklı görüntüleriyle gündem olan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı 10:17 Sarıklı görüntüleriyle gündem olan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı Dehşet veren anlar! İntihar eden gencin son sözü 10:07 Dehşet veren anlar! İntihar eden gencin son sözü "Geliyorum beyler" oldu
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu yangın bölgesine gitti! Mağdur vatandaşlar tepki gösterdi 09:52 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu yangın bölgesine gitti! Mağdur vatandaşlar tepki gösterdi Sosyal medya bu iddia ile karıştı: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa mı etti? 09:34 Sosyal medya bu iddia ile karıştı: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa mı etti?
Advertisement