Son Dakika Haberleri: Öğrenciler Kesilen Ağaçların Yerine Karaçam Fidanı Dikti

Öğrenciler Kesilen Ağaçların Yerine Karaçam Fidanı Dikti

3 yıl önce

Haber-Kamera: İhsan YALÇIN - Akın ÇELİKTAŞ / İstanbul DHASarıyer Anafartalar İlköğretim Okulu öğrencileri Uskumruköy'de 60 karaçam fidanını toprakla buluşturdu.

Öğrenciler Kesilen Ağaçların Yerine Karaçam Fidanı Dikti, System.String[]
Haber-Kamera: İhsan YALÇIN - Akın ÇELİKTAŞ/ İstanbul DHA

Sarıyer Anafartalar İlköğretim Okulu öğrencileri Uskumruköy'de 60 karaçam fidanını toprakla buluşturdu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü çevresi ve Kuzey Marmara Otoyolu güzergahında ağaçlandırma çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında köprü ve otoyol yapımı sırasında kesilen ağaçların yerine 3 yılda 3 milyon 100 bin adet fidan dikildi, önümüzdeki 1 yıl içerisinde de 2 milyon daha fidan dikilmesi hedefleniyor. Bugün de Sarıyer Anafartalar İlköğretim Okulu öğrencileri, Uskumruköy'de Kuzey Marmara Otoyolu 16. viyadüğü altında 60 karaçam fidanını toprakla buluşturdu. Etkinlikte yer alan ve kendi fidanlarını diktikleri için oldukça mutlu olduklarını söyleyen öğrenciler doğanın korunmasına vurgu yaptı.

"BÖLGENİN EKOLOJİSİNE UYGUN AĞAÇLAR DİKİYORUZ"

Ağaçlandırma çalışmalarını Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte sürdürdüklerini belirten ICA Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Yatırım ve İşletme Genel Müdürü Atilla Gökçe, "Amacımız köprü çevresi ile otoyol güzergahına 5 milyon 100 bin bitki ve ağaç dikmek. Şuana kadar 3 milyonun üzerinde ağacı toprakla buluşturduk. Ağaç dikimlerimiz devam ediyor. Bölgenin ekolojisine uygun aynı tür ağaçlarla dikim yapıyoruz. Bu bölgede en çok karaçam, sahil çamı, akasya, ıhlamur gibi ağaçlar bulunuyor" diye konuştu.
Haber Yayın Tarihi: 15.11.2016 01:10 Kaynak: DHAGenelevde çekilen fotoğraf davalık etti! HDP'li Pervin Buldan'dan çok konuşulacak S-400 açıklaması Taşla yaraladığı yılan ısırdı, hayati tehlikesi var