Son Dakika Haberleri: Iğdır'lı Öğrenciler NASA Mühendislerine Uzayı Sordu

Iğdır'lı Öğrenciler NASA Mühendislerine Uzayı Sordu

3 yıl önce

Iğdır'da d bir ortaokulda düzenlenen görüntülü konferansla öğrenciler, NASA'da çalışan Türk mühendislerle iletişim kurarak, Uzay hakkında sorular sordu.

Iğdır'lı Öğrenciler NASA Mühendislerine Uzayı Sordu, System.String[]

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliğinde gerçekleştirilen video konferans ile Iğdırlı öğrenciler, NASA'da görevli Türk bilim adamlarına uzayla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.

BİLİME YOLCULUK

"Bilime Yolculuk Projesi" kapsamında Iğdır Cumhuriyet Ortaokulu'nda, "Uzay yolculuğu-NASA ve Oxford" başlıklı e-konferans düzenlendi. NASA'nın İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde görevli Türk bilim adamları Umut Yıldız ve Selçuk Topal'ın verdiği e-konferansa katılan öğrenciler, yıldız oluşumu, gözlem yöntemleri, uzay hareketliliği, gezegenler gibi konularda bilgi aldı.

"UZAYLILAR VAR MI?"

Öğrenciler, bilim adamları Yıldız ve Topal'a, "Başka gezegenlerde hayat var mı", "Uzaylılar gerçekten var mı", "Uzaya gönderilen araç yerine neden insan gönderilmiyor" ve "ABD'nin aya insan indirmesi gerçek midir" gibi sorular yöneltti.

IĞDIR NASA İLE İLETİŞİM KURUYOR

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yaptığı açıklamada, "Iğdır'da eğitimin kalitesi her geçen gün artıyor. Artık Iğdırlı öğrenciler teknoloji sayesinde NASA ile iletişim kurabiliyor. Öğretmenlerimiz yurt dışındaki çalıştaylara, bilim konferanslarına katılabiliyor. Bu güzel gelişmeler Iğdır için bir kazançtır" dedi.


YORUMLAR


Antalya'da Tuvaletin Çatısında Elleri ve Yüzü Yanmış Ceset Bulundu Seda Akgül'den Çok Konuşulacak Paylaşım: Etliyim, Butluyum, Mutluyum

Başkan Erdoğan'ın Talimatıyla 13 İlde Vatandaşlara Aşure İkram Edildi