Öğrenciler Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu - Son Dakika

Öğrenciler Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu

02.04.2011 16:27
Öğrenciler Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu, System.String[]

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar'da bilgi evi öğrencileri ile izci öğrencileri, toplu taşıma araçlarında kitap okuyarak vatandaşlara kitap dağıttı.

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar'da bilgi evi öğrencileri ile izci öğrencileri, toplu taşıma araçlarında kitap okuyarak vatandaşlara kitap dağıttı.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 47'inci Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bilgi evi öğrencileri ile izci öğrencilerinin, Bağcılar-Beyazıt arasında tramvayda kitap okuyarak, vatandaşlara kitap dağıttıkları belirtildi.

Daha sonra Sahaflar Çarşısı'nı gezen öğrencilerin, İETT otobüslerinde de kitap okuyarak Bağcılar'a geri döndüğü ifade edilen açıklamada, toplu taşıma araçlarındaki 'Kitap Okuma Etkinliği'ne Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve bazı belediye meclis üyelerinin de katıldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Çağırıcı, 'Kitap Okuma Haftası' dolayısıyla geniş kapsamlı etkinlikler gerçekleştirdiklerini, toplu taşıma araçlarında kitap okumanın da bunlardan biri olduğunu belirterek, "Toplumda kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Batı ülkelerine gittiğimizde insanların toplu taşıma araçlarında da yaygın olarak kitap okuduklarını görüyoruz. Bu bizim ülkemizde neden olmasın. Yaptığımız etkinlikle bunu göstermek istedik" ifadelerini kullandı.

(ENC- - İSTANBUL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrenciler Toplu Taşıma Araçlarında Kitap Okudu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya depremi neden şiddetli hissedildi? Prof. Dr. Naci Görür, sebebini anlattı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamayı ihlal eden çocuklar polisleri görünce tehlikeye aldırmadan bir duvarın üstünde saklandı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu