Öğrenciler "Verem Hastalığı" Konusunda Bilgilendirildi - Son Dakika

Öğrenciler "Verem Hastalığı" Konusunda Bilgilendirildi

02.01.2012 14:00
Öğrenciler

Kırklareli Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri "Verem Hastalığı" konusunda bilgilendirildi.

Kırklareli Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri "Verem Hastalığı" konusunda bilgilendirildi.

Kırklareli Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Abdullah Çiftçi, okulun konferans salonunda öğrencilere verem hastalığı konusunda bilgi verdi.

Çiftçi, verem hastalığı konusunda Kırklareli'nin, Türkiye genelinde en yüksek sıralarda olduğunu söyledi.

Trakya bölgesinde Türkiye geneline göre verem hasta sayısının fazla olduğuna dikkati çeken Çiftçi, "Verem öldürücü bir hastalıktır. Ölümcül hastalıklar arasında da ilk 5'tedir. Tüberküloz hala bir sorundur" dedi.

Kırklareli Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Çiğdem Cerit ise, her yıl milyonlarca hastanın vereme yakalandığını bildirdi.

Cerit, "Kırklareli'de son 5 yıldır 2008'de 126, 2009'da 99, 2010'da 118 ve 2011'de ise aktif olan ve tedavisini sürdüren 66 hasta var. Bu hastalar bizim etrafımızda" diye konuştu.

- KIRKLARELİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrenciler 'Verem Hastalığı' Konusunda Bilgilendirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Acun'un takımı Fortuna Sittard, kupada Nijmegen'e uzatmada 3-2 yenilerek elendi Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu