Son Dakika Haberleri: Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçiğe Mektup

Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçiğe Mektup

2 yıl önce

Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçiğe mektupADIYAMAN - Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatında bulunan askerlere moral ve destek amacıyla 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu öğrencileri tarafından mektuplar gönderildi.

Öğrencilerden Afrin'deki Mehmetçiğe mektup

ADIYAMAN - Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatında bulunan askerlere moral ve destek amacıyla 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu öğrencileri tarafından mektuplar gönderildi.
Adıyaman 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulunda eğitim gören 50 öğrenci, Afrin'de terör örgütlerine karşı savaşan Mehmetçilere destek amaçlı mektup yazıldı. Bazı öğrencilere askerlere duygu ve düşüncelerini yazarken bazı öğrenciler ise şiir ve resimler çizdi.
Ellerinde Türk bayraklarıyla, 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez' sloganları atan öğrenciler PTT Adıyaman Müdürlüğüne yürüyerek burada yazdıkları mektupları Afrin'de bulunan Mehmetçiklere ulaştırılması için Genel Kurmay Başkanlığına gönderdi. Mektupları gönderen öğrenciler daha sonra PTT Adıyaman Müdürlüğü önünde şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okudu. Zeytin Dalı Harekatını desteklediklerini söyleyen Okul Müdürü Murat Bilgiç, " Bugün 50 öğrencimiz Afrin'de katılan Zeytin Dalı Harekatına katılan kahraman Mehmetçiklerimize destek olmak mahiyetinde mektuplar yazdılar, şiirler yazdılar, resimler yaptılar. Bugün posta yoluyla Genel Kurmay Başkanlığına ilettik. Harekatı desteklediğimizi çocuklarımızın da bu bilinçle olduğunu göstermek için milli birliğimize önemli katkı sağlayan bu harekatı desteklediğimizi belirtmek amacıyla bu etkinliği düzenledik" dedi.
Ortaokul öğrencisi Ayşe Vural ise, "Afrin harekatında savaşan askerler için mektup yazdım. Onların bizler için savaştığını, vatanları için canlarını feda ettiklerini ve bizler şuan yatağımızda rahat uyuyorsak onlar sayesinde uyuyoruz ve onlara saygı duymalıyız, onlara hürmet etmeliyiz. Bende mektubumda en çok onlara moral vermek için onları desteklemek için yazdım" ifadelerini kullandı.
Öğrencilerden Bahar Akkaya ise, "Afrin'deki askerlerimize dualar gönderiyorum. Onlar bizim için savaşıyorlar orada. Onlar olmasaydı şuan okulumuza bile rahatlıkla gelemezdik neredeyse. Onları çok seviyorum" şeklinde konuştu.Dodurga'da 14 Milyon Ton Kömür Rezervi Bulunuyor Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

Türkiye'nin En Köklü Otobüs Firmalarından Olan Ulusoy İçin İflas Kararı Verildi