Son Dakika Haberleri: Öğrencilerden "Bir Kitap da Sen Koy" Kampanyası

Öğrencilerden "Bir Kitap da Sen Koy" Kampanyası

7 ay önce

Ulaş ilçesindeki Ulaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul kütüphanelerini zenginleştirmek için "Bir Kitap da Sen Koy" kampanyası başlattı.

Öğrencilerden
Ulaş ilçesindeki Ulaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul kütüphanelerini zenginleştirmek için "Bir Kitap da Sen Koy" kampanyası başlattı.

Yeni eğitim öğretim dönemine yeni binalarında başlayan Ulaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul kütüphanelerinin daha zengin olması için kitap kampanyası başlattı.

Okul Müdürü Köksal Coşgun yaptığı açıklamada, yeni okul mutluluğu içinde olduklarını ve öğrencilerin okul kütüphanesini zenginleştirmek için kampanya başlattıklarını dile getirerek, "Eğer kütüphanemize kitap kazandırabilirsek her hafta belirli saatlerde okuma saati yapacağız. Bu kitap okuma saatleriyle öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak öncelikle hedeflerimiz arasında bulunuyor." dedi.

Toplumun kitap okumaktan uzaklaştığını dile getiren Coşgun, "Okumayan bir millet geçmişini, kültürünü ve tarihini bilemez. Bizler de en azından öğrencilerimiz tarih ve kültürlerini kitap okuma vesilesiyle öğrenmiş olur diye düşündük. Okullarımızdan ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz." diye konuştu.

Okulun Türkçe öğretmeni Esin Aydın da herkesten bu kampanyaya destek olmalarını isteyerek, "Özellikle kütüphanemizde 100 Temel Eser, Türk klasikleri, Batı klasiklerinin yanı sıra öğrencilerin ilgisinin yoğun olduğu popüler ve güncel kitaplara da ihtiyaç var." dedi.İran Lideri Ruhani'den Türkiye'ye Teklif: Beraber Savaş Uçağı Yapabiliriz Ev Hapsinde Bulunan Rahip Brunson'un Koşu Bandı İsteğine Savcılık Onay Verdi

ABD Büyükelçiliğine Ateş Eden Saldırganların İfadeleri Ortaya Çıktı: Rastgele Ateş Ettik