Öğrencilerden Jandarma Komutanlığına Ziyaret - Son Dakika

Öğrencilerden Jandarma Komutanlığına Ziyaret

18.02.2019 16:48
Öğrencilerden Jandarma Komutanlığına Ziyaret, System.String[]

Yakutiye Sabancı Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Emine Behiye Polat Kütük rehberliğinde İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ettiler.

Yakutiye Sabancı Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Emine Behiye Polat Kütük rehberliğinde İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ettiler.

Büyük bir heyecanla ellerinde bayraklarla kışladan içeri giren öğrenciler, askerler tarafından coşkuyla karşılandı. Kışlada çocuklara jandarmayı tanıtıcı ve özendirici bilgiler verildi ve çeşitli etkinlikler yapıldı. Akabinde arama ve kurtarma köpeği Gurbet, çocuklara küçük bir gösteri yaparak unutamayacakları anlar yaşattı.

Güzel bir gün geçiren çocuklar, kendilerine bu fırsatı veren asker abilerine ve ablalarına teşekkür ederek, gelecekte meslek olarak Jandarma olmanın gurur ve sevincini yaşamak istediklerini ifade ettiler.

Çocuklara çeşitli hediyelerin verildiği ve ikramların da sunulduğu etkinlik için Uzman Türkçe Öğretmeni Emine Behiye Polat Kütük: "Jandarma Teşkilatımız, yıllardır vatan savunmasında, bölünmez bütünlüğümüzün korunmasında, ülkede huzur ve güvenliğin sağlanmasında görev ve sorumluluklarını üstün bir hizmet anlayışla yerine getirmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma Teşkilatımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Jandarma her zaman yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı tevazu, fedakarlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur.' vecizesinde de işaret ettiği gibi vatansever tutum ve üstün hizmet anlayışı ile yüce Türk Milleti'nin gönlünde müstesna bir yer edinmiş ve onların sonsuz güvenine mazhar olmayı başarmıştır. İşte vatanperverlik kazanımlı konumuzu işlerken istedim ki çocuklarım bu kazanımı, bu değerin yaşayan abideleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin fedakar mensuplarından bizzat öğrensin. Kazanım bakımından paha biçilemeyecek bu etkinlik için bizleri kırmayarak güler yüzleriyle konuk eden, değerli vakitlerini harcayan başta J.Mu.Alb. Mesut Görgülü'ye, J.Kd.Bcvs. Hüseyin Aşık'a, J.Asb.Kd.Çvs.Kübra Ata'ya, J.Asb.Kd.Üçvs.Burcu Dönmez'e gönül dolusu şükranlarımı, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum. Ayrıca her etkinliğimizde bizlere destek veren Okul Müdürümüz İhsan Akpınar'a ve değerli velilerime de teşekkürü bir borç bilirim." dedi. - ERZURUM

Öğrencilerden Jandarma Komutanlığına Ziyaret
Öğrencilerden Jandarma Komutanlığına Ziyaret
Öğrencilerden Jandarma Komutanlığına Ziyaret

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Öğrencilerden Jandarma Komutanlığına Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürdü, Ermeniler cepheyi bırakıp kaçtı! Önemli arazi ve yükseklikler işgalden kurtarıldı ABD Başkanı Trump canlı yayın tartışmasında duyurdu: Koronavirüs aşısı haftalar içinde elimizde olacak İYİ Parti'de Ümit Özdağ'dan sonra yeni kriz! İstifa eden İsmail Ok: Sarosçu Hasan Seymen, Biden ile görüştü Yusuf Yazıcı, Lille formasıyla Sparta Prag karşısında 3 gol attı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı