Öğrencilere "Çevre Konulu Bilgi Yarışması" - Son Dakika

Öğrencilere "Çevre Konulu Bilgi Yarışması"

12.01.2012 09:40
Öğrencilere

Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, öğrencilerin çevre duyarlığını artırmak amacıyla, liseler arası Çevre Konulu Bilgi Yarışması düzenleyeceklerini bildirdi.

Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, öğrencilerin çevre duyarlığını artırmak amacıyla, liseler arası Çevre Konulu Bilgi Yarışması düzenleyeceklerini bildirdi.

Tola, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin üçüncü büyük doğal gaz dağıtım şirketi olarak sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek, "Doğal gaz, hem konforlu hem de çevreye duyarlı bir yakıt türü. Bursa'da 550 bin olan doğal gaz kullanıcısı sayısını artırmak istiyoruz" dedi.

Bursagaz olarak eğitimin iyileşmesi anlamında çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Tola, şunları söyledi:

"Firmamız bünyesinde oluşturulan Eğitim Gönüllüleri Derneği ile ihtiyaç sahibi okullara gerekli desteği vermek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Öğrencilerin çevre duyarlığını artırmak amacıyla, liseler arası Çevre Konulu Bilgi Yarışması düzenleyeceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle ortaklaşa düzenleyeceğimiz yarışamaya bu yıl da katılımın yoğun olmasını bekliyoruz. Ara elemeler ilçelerde yapılacak. Ardından her ilçeden üçer takımın katılımıyla yarı final yapılacak. Ardından da ilçe birincilerinin belirlenmesiyle final turu yapılacak."

Tola, bu yıl ikincisi yapılacak yarışmanın sonucunda, birinci olan takıma 3 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye ise 750 lira verileceğini kaydetti.

- BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrencilere 'Çevre Konulu Bilgi Yarışması' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı