Öğrencilere Sosyal Uyum Anketi - Son Dakika

Öğrencilere Sosyal Uyum Anketi

12.01.2012 17:19
Öğrencilere Sosyal Uyum Anketi, System.String[]

İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Numanoğlu, 65 bin öğrenci üzerinde yapılan anket sonucunda 73 öğrencinin çok acil rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği alması gerektiğinin ortaya çıktığını söyledi.

İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, İlkadım'daki 89 okulda 65 bin öğrenci üzerinde yapılan "Öğrenci Sosyal Uyum Anketi" sonucunda 73 öğrencinin çok acil rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği alması gerektiğinin ortaya çıktığını söyledi.

İlkadım ilçesi sınırları içersindeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarında başarıyı artırmaya yönelik anket çalışması yaptıklarını belirten İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, "Bu anket çalışması 89 ilköğretim ve ortaöğretim okullarımızdaki 65 bin öğrencimizin sosyal uyum durumları değerlendirildi. Bu anketlerle özellikle çocuklarımızın okullarda karşılaştığı problemler ve bu problemlerin kaynakları araştırıldı. İlçemizde oluşturduğumuz 8 rehber öğretmenden oluşan komisyon ile yaklaşık olarak 10 gün süren bir çalışma neticesinde bu veriler değerlendirildi. Buna göre yaklaşık 3 bin civarında 'parçalanmış aile' diye nitelendirebileceğimiz, yani annesini kaybetmiş, babasını kaybetmiş, boşanmış gibi öğrencilerimizin olduğu tespit edildi. Bunun yanında çok acil olarak 73 öğrencimizin rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği almaları yönünde bir veri ortaya çıktı. Bu öğrencilerimizin okul yöneticileri ve rehberlik servisleri bilgilendirilerek müdahale edilmesi, Rehberlik Araştırma Merkezi kanalı ile bunların rehberlik servislerince en üst düzeyde yararlanılması, hatta gerekiyorsa bu konuda maddi ve manevi her türlü desteğin verilmesi amaçlandı" dedi.

Amaçlarının başarıyı arttırmaya yönelik tespitler olduğunu vurgulayan Numanoğlu, "Yaptığımız bu çalışmalar her şeyden önce çocuklarımızı okullarımızda başarıya ulaştırabilecek proje ve fikirleri rehber öğretmenlerimizin eşliğinde gerçekleştirmektir. Çünkü bu işlerde itici güç, okullarımızda rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmenleridir. Bu öğretmenlerimizin Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile yürüteceğimiz çalışma ile bu çocuklarımızın okul başarılarını en üst düzeye çıkarmak için çalışacağız. Önümüzdeki günlerde bu verilerden yola çıkarak bunların bir kısmını okullarımızla paylaşacağız, bir kısmını da buradan ilçe Ar-Ge birimimizin yürüteceği çalışmalarda kullanacağız. Bu çalışmalar önümüzdeki günlerde projelerle daha da yaygınlaştırılacak" şeklinde konuştu.

- SAMSUN

Öğrencilere Sosyal Uyum Anketi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğrencilere Sosyal Uyum Anketi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin eve dönmesini isteyip hastanenin çatısına çıktı, operasyonla indirildi Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi