Mansur Yavaş'ın hayata geçirdiği indirimli kart uygulamasına öğrencilerden büyük ilgi - Son Dakika

Mansur Yavaş'ın hayata geçirdiği indirimli kart uygulamasına öğrencilerden büyük ilgi

25 gün önce

Ankara'da Mansur Yavaş'ın talimatıyla hayata geçirilen 60 TL'ye indirimli aylık abonman kart uygulaması, öğrencileri sevindirdi. İndirimli abonman kartının ekonomik açıdan bütçelerini rahatlattığını belirten öğrenciler, kart işlem merkezlerine akın ediyor.

Ankara'da ilk kez başlatılan ve yaş sınırının kaldırıldığı 200 binişlik 60 TL'ye indirimli aylık abonman kart uygulamasına Başkentli öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Öğrenciler, ANKARAKART'larına para yükleme işlemlerini Kart İşlem Merkezleri dışında kiosklar aracılığıyla da yapabiliyor. Örgün eğitim sisteminde yer alan (lise, ön lisans, lisans, lisansüstü, ikinci öğretim) tüm öğrenciler kredi kartlarını kullanarak, abonman kartlarına kiosklar sayesinde sıra beklemeden kolaylıkla yükleme yapabiliyor.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM"

İndirimli abonman kartının ekonomik açıdan bütçesini rahatlattığını söyleyen üniversite öğrencisi Turgay Şentürk, "Bu uygulama öğrenciye güzel bir imkan sunuyor. Otobüsü çok kullandığım için az fiyata daha çok binmiş oluyorum. Teşekkür ediyorum" derken, yaş kriterinin kaldırılmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Esma Ürün ise, "Bu uygulama öğrencileri çok sevindirdi. Ücret yüksek olduğu için aktarmalarda zorlanıyorduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ DE KULLANIYOR

Yabancı uyruklu üniversite öğrencisi Hayat Muhammed de bütçe dostu kartı kullandığını belirterek, "Pahalı bir uygulama olmadığı için öğrencilere yapılmış çok avantajlı bir destek" sözleriyle düşüncesini paylaştı.

Mansur Yavaş'ın hayata geçirdiği indirimli kart uygulamasına öğrencilerden büyük ilgi
Haber Yayın Tarihi: 17.11.2019 08:08 Kaynak: İHASon Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Lanet" dediği Çukur dizisinden cevap geldi
Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti