Öğrencilere Yönelik Tiyatro Kursları Perdelerini Açtı - Son Dakika

Öğrencilere Yönelik Tiyatro Kursları Perdelerini Açtı

06.01.2012 11:00
Öğrencilere Yönelik Tiyatro Kursları Perdelerini Açtı, System.String[]

Milli Eğitim Müdürlüğünce, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında öğrencilere yönelik başlatılan tiyatro kursları perdelerini açtı.

Milli Eğitim Müdürlüğünce, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında öğrencilere yönelik başlatılan tiyatro kursları perdelerini açtı.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, SODES kapsamında öğrencilere yönelik hazırlanan "Tiyatro kursunda yaratıcı drama eğitimi ile çatışma ve sorun çözme becerileri kazandırma" projesi Süleymaniye Anaokulu, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu ve Osmangazi İlköğretim Okulunda başladı.

Kurslarla ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Emin Özdemir, bu projeyle öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini ve çatışma çözme, öfke kontrolü gibi beceriler kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Okullarımızı çatışmanın öğrenildiği yerler olmaktan çıkarıp, birer toplumsal barışın sosyal sorumluluk ve bilincin hakim olduğu ortamlara çevirmek istiyoruz. Öğrencilerimize proje kapsamında çatışma çözme ve öfke kontrolü gibi becerileri kazandırmak için 180 öğrenciye drama eğitimi vermeyi amaçladık. Eğitimlerimiz Aralık ayında başladı, Haziran ayında yapılması planlanan Halfeti gezisiyle tamamlanacaktır."

Eğitimler 3 merkezde 20'şerli gruplar halinde ikişer aylık sürelerle yapılacak. SODES kapsamında finanse edilen projenin toplam maliyetinin ise 57 bin TL olduğu belirtildi.

- ŞANLIURFA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Öğrencilere Yönelik Tiyatro Kursları Perdelerini Açtı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir, evinde Antalyaspor 5-1 mağlup etti Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama