Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor - Son Dakika

Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor

27.02.2015 12:27
Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor, System.String[]

Dursunbey Kız Meslek Lisesi Yemek Hizmetleri bölümü öğrencileri hazırladıkları yemekleri İlçe protokolüne tanıttı.

Dursunbey Kız Meslek Lisesi Yemek Hizmetleri bölümü öğrencileri hazırladıkları yemekleri İlçe protokolüne tanıttı. Öğrenciler ilçede düzenlenecek organizasyonlarda hizmet vermeyi hedefliyor.

Balıkesir'in Dursunbey İlçesinde faaliyet gösteren Kız meslek Lisesi yemek hizmetleri bölümü 11/B öğrencileri otel konseptinde hazırladıkları yemeği ilçe protokolü ile paylaştı. Yaptıkları yemekleri ve yemek sunumunu okul dışında da pazarlamayı hedefleyen öğrenciler, bu kapsamda bir davet tertipledi. Davete Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Başkan yardımcısı Sadettin Aslan, Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, Kız Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Karaduman, İlçedeki okulların müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Birbirinden leziz yemekleri davetliler ile paylaşan öğrencilerin yemekleri kadar sunumları da dikkat çekti. Yemeğin sonunda bir konuşma yapan okul müdürü Mustafa Karaduman, bu yemeğin düzenlenmesindeki amacın bölüm öğrencilerinin hazırladığı güzel yemekleri ve onların yeteneklerini topluma tanıtmak olduğun söyledi. Öğrencilerin gerektiğinde organizasyonlarda da görev alabileceğini söyleyen Karaduman, yemeğe katılan herkese teşekkür etti.

Yemek Hizmetleri bölümü öğretmeni Sedat Gözcü yaptığı açıklamada bu bölümün 2009 yılında faaliyete geçtiğini bu yıl ise 3. Mezunlarını verdiklerini söyledi. Gözcü, bu bölümün Akdeniz ve Ege'de ki okullarda çok yaygın olduğunu, Marmara da ise bölümün yeni yeni yaygınlaştığını belirtti. Bölümün üniversitede bir çok bölümü olduğunu ifade eden gözcü mezun olduklarında bir çok sektörde iş imkanının olduğunu söyledi. Bu bölümün Dursunbey'de ki organizasyonlara hizmet vereceğini söyleyen Gözcü "Bundan önceki dönemlerde talep oluğunda istenilen yerde istenilen organizasyonu veriyorduk. Bundan sonra daha büyük çapta otelcilik sisteminde servisi ile sunumu ile yemek hazırlaması ile bundan sonra hizmetlerimiz olacak" dedi.

Yemeğin ardından öğrencileri ve öğretmenleri kutlayan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ise bu bölümden Belediye olarak faydalanacaklarını Belediyenin yemek organizasyonlarında Kız Meslek Lisesi yönetimi ile irtibata geçeceklerini söyledi. - BALIKESİR

Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor
Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor
Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor
Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor
Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor
Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğrencilerin Yaptığı Yemekler İlgi Görüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji tek tek uyardı! İstanbul dahil 43 ilde kar yağışı etkili olacak Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz mesajı: Beni dinlerler, dinlemezler ama ben yüksek faize karşıyım Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman bir ilke imza atarak Dünya Ekonomik Forumu'na çölden katıldı Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final kura çekimi gerçekleşti Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı Tabancayla kalbine ateş edip ağır yaralanan gencin sosyal medyadan paylaştığı not ortaya çıktı