Son Dakika Haberleri: Öğrencilerini Akşam Telefonla Arayarak İngilizce Pratik Yapıyor

Öğrencilerini Akşam Telefonla Arayarak İngilizce Pratik Yapıyor

7 yıl önce

Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nun öğrencileri, okul dışında da İngilizce konuşuyor.

Öğrencilerini Akşam Telefonla Arayarak İngilizce Pratik Yapıyor, System.String[]
Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu'nun öğrencileri, okul dışında da İngilizce konuşuyor. İngilizce Öğretmeni Juldız Duman, öğrencilerin yaşadığı çevrede, pratik yapacak imkânları olmaması nedeniyle dil öğretiminde farklı bir yöntem uyguluyor. Duman, öğrencilerini akşamları telefonla arayarak İngilizce sohbet ediyor.

Uygulama sayesinde, öğrenciler de telefonla öğretmenleri ile İngilizce konuşarak pratik yapma imkanı buluyor. Görüşme sırasında öğrenciler, öğretmenine İngilizce sorular sorarken, yine İngilizce olarak karşılık veriliyor. İngilizce Öğretmeni Juldız Duman, bu uygulamayla öğrencilere pratik yapma imkanı verdiklerini, İngilizcelerini ilerletmelerine yardımcı olduklarını belirtti. İngilizce öğretiminde yaşanan en büyük sıkıntının öğrencinin öğrendiği yabancı dili aktif olarak kullanamamasından kaynaklandığını aktaran Duman, şunları kaydetti:

"Dil öğrenmenin en iyi yolu, bol miktarda pratik yapmaktan geçer. Çünkü pratiği yapılmayan dil, sadece ezberlenen bir metin, daha fazla ileriye gidemeyecek ve gittikçe daha sıkıcı bir hal alacaktır. Bodrum, Marmaris ve Antalya gibi turistik yerlerdeki esnafın, hatta küçük çocukların bile çok iyi yabancı dil konuşabilmesinin nedeni, onların yurt dışında yaşıyor veya yurt dışında dil eğitimi alıyor olmaları değildir, yabancı dili turistlerle çok fazla pratik yapmalarıdır. Biz de uyguladığımız bu yöntemle öğrencilerimizin İngilizce konuşma seviyelerinin ilerlemesine, dersi daha çok sevmelerine, özgüvenlerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Böylece öğrendikleri dilleri kullanabilmeleri için öğrencilerimize imkânlar oluşturuyoruz."Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Terör Örgütü PKK, Afrin'de Pazar Yerine Bombalı Araçla Saldırdı

Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı