Öğretim Üyesi, Mehmet Ali Talat'la Uzman Röportajı Yaptı - Son Dakika

Öğretim Üyesi, Mehmet Ali Talat'la Uzman Röportajı Yaptı

12.07.2015 11:52
Öğretim Üyesi, Mehmet Ali Talat'la Uzman Röportajı Yaptı, System.String[]

Kanuni Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile uzman röportajı gerçekleştirdi.

Kanuni Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile uzman röportajı gerçekleştirdi.

Lefkoşa'da Talat'ın ofisinde yapılan röportajda Kıbrıs Meselesi ve Annan Planı hakkında konuşuldu. Röportajın içeriği hakkında bilgi veren Dr. Direkli, öncelikle görüşmenin çok verimli geçtiğini belirterek, Beşinci Annan Planı'nın Kıbrıs müzakerelerine etkilerinin röportaj dâhilinde görüşüldüğünü vurguladı. Bu bağlamda Talat’ın hem Annan Planı dönemi ile ilgili hem de şu an devam etmekte olan Akıncı-Anastasiadis müzakereleri hakkında önemli açıklamalar yaptığını belirten Dr. Direkli, Talat’ın aktif siyasete geri dönmesinin Akıncı’nın müzakerelerde elini güçlendireceği yorumunda bulundu.

Bilindiği gibi Talat’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde mevkidaşı Dimitris Hristofyas’la yürüttüğü müzakerelerde taraflar çözüm süreci kapsamında önemli bir noktaya ulaşabilmişlerdi. Ancak Talat’ın 2010 yılında KKTC’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmesi neticesinde görüşmelerden kesin bir sonuç alınamamıştı.

KKTC siyasetinin önemli aktörlerinden olan ve Rahmetli Rauf Denktaş sonrası KKTC’nin ikinci Cumhurbaşkanı seçilen Talat, son olarak aktif siyasete geri dönme kararı almış ve 14 Haziran'da yapılan kurultay sonrası Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler Genel Başkanlığı'na seçilmişti.

Öğretim Üyesi, Mehmet Ali Talat'la Uzman Röportajı Yaptı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Öğretim Üyesi, Mehmet Ali Talat'la Uzman Röportajı Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İki kişinin intiharına şahit olan Lee Ryan'ın trajik anısı: Genç yaşta öleceğimi düşündüm Gigi Hadid ve Zayn Malik'in kızının ismi sonunda ortaya çıktı Koronavirüse yakalanan çift, yoğun bakımda evlendi Beşiktaş'ta başörtülü öğretmeni darbeden saldırgana 2 bin TL para cezası kesildi Hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı, hastane bahçesi savaş alanına döndü Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Newport County kalecisi Tom King'in attığı gol, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...