Öğretmen Cinayetine 25 Yıl - Son Dakika

Öğretmen Cinayetine 25 Yıl

05.01.2012 15:49
Öğretmen Cinayetine 25 Yıl, System.String[]

Mersin'de, öğretmen sevgilisini kıskançlık sonucu kemerle boğarak öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan zanlıya 25 yıl hapis cezası verildi.

Mersin'de, öğretmen sevgilisini kıskançlık sonucu kemerle boğarak öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan zanlıya 25 yıl hapis cezası verildi.

Olay, 3 Ekim 2010 tarihinde, Güvenevler Mahallesi'nde bir evde meydana geldi. Evinde, müzik öğretmeni sevgilisi Duygu Yelçi'yi (26) kendisinden ayrılmak istediği için kemerle boğarak öldürdükten sonra çamaşır suyu içerek intihar girişiminde bulunan serbet muhasebeci Veysel Altunbaş'ın (30) yargılandığı dava sonuçlandı. Kasten adam öldürmek iddiasıyla Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Veysel Altunbaş, karar duruşmasında 'suçun işleniş şekli' göz önüne alınarak müebbet hapis cezasına

çarptırıldı. Ceza daha sonra zanlının iyi hali dikkate alınarak 25 yıl hapis cezasına çevrildi. Altunbaş, mahkemedeki ifadesinde sevgilisinin kendisini tahrik ettiğini ileri sürdü.

Duygu Yelçi'nin avukatlarının ise cezaya itiraz edecekleri belirtildi.

Serbest muhasebeci Veysel Altunbaş, bir ilköğretim okulunda müzik öğretmeni olan sevgilisi Duygu Yelçi'yi çıkan bir tartışma sonrası kemerle boğarak öldürmüş, ardından kendisi de çamaşır suyu içerek intihar girişiminde bulunmuştu. Altunbaş, daha sonra yaptığından pişman olarak 112 Acil Servisi arayıp yardım istemişti.

- MERSİN

Öğretmen Cinayetine 25 Yıl
Öğretmen Cinayetine 25 Yıl

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Öğretmen Cinayetine 25 Yıl - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kadir Şeker'in kurtardığı kadın, eroin dolu araçta yakalandı! Yanındaki adam "dini nikahlı" eşi olduğunu söyledi Elinde silah ile Azerbaycan'ı tehdit eden rahip Erivan'a kaçtı Canlı yayında gelen soruya sinirlenen Fatih Altaylı küplere bindi: A be beyinsiz! Kısıtlamada polisten kaçan gençlerden birinin çorabında uyuşturucu madde bulundu Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi?