Öğretmen, uyuşturucu parası için yakın arkadaşının çocuğu olan öğrencisini kaçırdı - Son Dakika

Öğretmen, uyuşturucu parası için yakın arkadaşının çocuğu olan öğrencisini kaçırdı

09.09.2019 20:46

Güney Afrika'da, 6 yaşındaki kız çocuğunu uyuşturucu parası için öğretmeninin kaçırdığı ortaya çıktı. Öğretmenin çocuğun annesiyle yakın arkadaş olması ise dikkat çekti.

Güney Afrika'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Amy-Leigh de Jager, dört adam tarafından annesinin yanından kaçırıldı. Kaçıran kişiler aileden 110 bin pound ( yaklaşık 800 bin TL) fidye istedi.

Kız çocuğunun kaçırılması olayını, 27 yaşındaki öğretmeni Tharina Human'ın planladığı ortaya çıktı. Olayda dikkat çeken bir diğer detay ise, çocuğun annesiyle öğretmenin yakın arkadaş olması oldu.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Amny, annesi Angeline ile okuldan çıktıktan sonra dört adam yanlarına yaklaşarak çocuğu kaçırdı. Kız çocuğunu kaçıran kişiler, yaklaşık dokuz saat sonra çocuğun babasını arayıp fidye istedi.

ÇOCUĞU CADDE ÜZERİNDE AĞLARKEN BULDULAR

Medya olayın üzerine gidince tedirgin olan fidyeciler, kız çocuğunu gece saat 02:00 sıralarında bir cadde üzerine bıraktılar. Meyhaneden çıkan bir çift, kızı cadde üzerinde ağlarken buldu. Çift çocuğu polise teslim etti. Polis, olayda parmağı olduğunu düşündüğü iki kadın ve bir adamı gözaltına aldı.

Polisin yakaladığı isimler arasında küçük çocuğun öğretmeni Tharina Human vardı. Olayın baş planlayıcısı olan öğretmenin, kaçırılan çocuğun annesinin yakın arkadaşı olduğu öğrenildi. İkilinin sosyal medyada birçok fotoğrafı var.

UYUŞTURUCU PARASI İÇİN YAPMIŞ

Yerel kaynaklar, öğretmenin uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve uyuşturucu aldığı kişilere borcunu ödemek için öğrencisini kaçırdığını yazdı.

Polis, öğretmenle birlikte iki kişiyi tutuklarken, olaya karışan diğer şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Öğretmen, uyuşturucu parası için yakın arkadaşının çocuğu olan öğrencisini kaçırdı

Son Dakika Dünya Öğretmen, uyuşturucu parası için yakın arkadaşının çocuğu olan öğrencisini kaçırdı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Meteoroloji uyardı: Hem sağanak hem fırtına geliyor Çukur'da Çağatay Erdenet sürprizi! Nejat İşler, diziye geri döndü Milyonlarca gencin düzenleme beklediği KYK borçlarına yapılandırma geliyor Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı
05:27