Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı - Son Dakika

Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı

05.01.2012 14:03
Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı, System.String[]

Bartın'da, Gürgenpınarı köyünde bulunan ilköğretim okulundaki öğretmenler ve veliler kan bağış seferberliği başlattı.

Bartın'da, Gürgenpınarı köyünde bulunan ilköğretim okulundaki öğretmenler ve veliler kan bağış seferberliği başlattı. Öğretmenler ve veliler yaklaşık 150 ünite kan bağışı yaptı.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi tarafından Bartın Gürgenpınarı İlköğretim Okulu'nda öğretmen ve velilerden kan bağışı toplandı. Gürgenpınarı İlköğretim Okulu öğretmen ve velileri geçen yıl yaklaşık 150 ünite kan bağışında bulunarak Batı Karadeniz Bölgesi'nde en yüksek kan veren okul ünvanını kazandı ve kupa kazandı. Öğrenciler geçen yıl öğretmenleri ve velilerinin kan bağışıyla aldıkları kupayı bu yıl da kazanacaklarını belirtti. Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Murat Babalık, en büyük kan bağışının Gügenpınarı İlköğretim Okulu öğretmenleri ve velileri tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Doktor Babalık, "Bugün hocalarımızın da desteği ile Bartın Gürgenpınarı İlköğretim Okulu'nda kan bağışında bulunuyoruz. Yaklaşık 1 sene önce de burada kan bağışı kampanyası olmuştu. Oldukça verimli bir kampanya gerçekleşmişti. Yoğun talep karşısında gelen birçok insanın kan bağışını alamamıştık. Bölgedeki diğer okullarda da aynı bağışı yapıyoruz. Şu ana kadar aldığımız en büyük kan bağışı oranı Gürgenpınarı İlköğretim Okulu'nda oldu. Kampanyaya başlayalı 1 saat kadar oldu. Yoğun bir şekilde devam ediyor. Hocalarımızın velilere ve çevreye olayın önemini anlatarak bize büyük destek oldular" dedi.

Gürgenpınarı İlköğretim Okulu Müdürü Burhan Demirci ise, "Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 'Kızılay'a Kan Bağışı' kampanyasına okul aile birliği başkanımız ve köy muhtarlarımızın yoğun bir desteği var. Geçen sene 150 velimiz katıldı. Bunların 80 tanesinden kan alınabildi. Bu sene de yoğunluğu azaltmak adına saatlere bölerek mahalle, mahalle alıyoruz. Bu sene de 100 yada 150 kişi arasında kan bağışı yapacağımızı düşünüyorum. Destek veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gürgenpınarı İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Diren de, "Kanın değerli olduğunu hepimiz biliyoruz. Okul müdürümüzün katkıları ile bizlere destek olan birçok arkadaşımız var. Geçen sene yoğunluk olduğu için saat olarak ayırdık kan verecek arkadaşlarımızı, etkinliğimiz gün boyu devam edecektir. Kan vermek isteyen vatandaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.

Kan verenler vatandaşlara meyve suyu ve kek dağıtılırken, kan kampanyasına bayanların da destek vermesi takdirle karşılandı. Öğrenciler geçen yıl aldıkları kupaları ile birlikte, "Hep beraber kan verelim" diye bağırarak herkesi kan vermeye davet etti. - BARTIN

Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı
Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı
Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı
Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğretmen ve Velilerden Kan Bağışı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar madde madde sıralandı! İşte o liste Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı