Öğretmenin "Meyve Sepeti" - İstanbul - Son Dakika

Öğretmenin "Meyve Sepeti" - İstanbul

23.11.2017 12:10

Kadın girişimci Devrim Aydın, 15 yıllık İngilizce öğretmenliği kariyerinin ardından hediye konseptinin yeni trendi "meyve sepeti"yle ticarete atılarak hem kendi markasını kurdu hem de sektörünün birincisi olmayı başardı.

SEMRA ORKAN - Kadın girişimci Devrim Aydın, 15 yıllık İngilizce öğretmenliği kariyerinin ardından hediye konseptinin yeni trendi "meyve sepeti"yle ticarete atılarak hem kendi markasını kurdu hem de sektörünün birincisi olmayı başardı.

Aydın'ın ailesinin hayali kızlarının bir öğretmen olmasıydı. Bu nedenle Aydın, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Aydın, yaklaşık 15 yıl devlet ve özel okullarda İngilizce öğretmenliği ve yöneticilik yaptı ama içinde her zaman ticaret yapma isteği vardı.

Devrim Aydın, 15 yıllık İngilizce öğretmenliği kariyerinin ardından hediye konseptinin yeni trendi "meyve sepeti"nde kendi markasını oluşturarak, sektör lideri haline gelen bir kadın girişimci oldu.

Birbirinden ilginç tasarımlı meyve demetleriyle özel günlerin en farklı hediyelerini oluşturan Aydın'ın, Levent, Tuzla, Avcılar, Ümraniye olmak üzere İstanbul'da 4 Ankara'da ise bir şubesi bulunuyor.

İş dünyasının ağır çalışma koşulları altında iki kızına da annelik yapan Aydın, şu anda faaliyette olmayan bir şirketin bayisi olarak başlattığı meyve sepeti işinde, sektörde bir numaraya ulaşmak için gecesini gündüzüne kattı.

"Her gün hale gidip meyve seçiyorum"

Aydın, bir kadın girişimci olarak yazdığı başarı hikayesi hakkında AA muhabirine yaptığı açıklamada, 51 kişiye istihdam sağladığını çalışanlarının büyük bölümünü de kadınların oluşturduğunu söyledi.

Her gün hale gidip meyve seçtiğini ve bu meyvelerin günlük ayıklanıp, işleme sokulduğunu aktaran Aydın, şöyle konuştu:

"Çok hassas bir ürünle çalışıyoruz. En ufak gecikmede meyveler bozuluyor veya kararıyor. Ayrıca müşteri çok hızlı ürünün eline ulaşmasını istiyor. Kek, meyve ve kurabiyeden oluşan meyve sepetleri hazırlıyoruz. İnternet ve telefon üzerinden sipariş alıyoruz. Siparişi alır almaz paketleyip, kargoyla müşteriye ulaştırıyoruz. Kek ve kurabiyeli aranjmanlar 10-15 gün, meyveli aranjmanların ise gün içinde tüketilmesi gerekiyor. Günde 500-700 meyve sepeti gönderimi yapıyoruz. En çok 30-45 yaş arası beyaz yakalı kesim tercih ediyor. Sektörde lider konuma gelmemizin nedeni ekip olarak çok güçlü olmamız. Üretimde belli bir standardımız var. Şubeleşmeyi doğru planladık ve planlı büyüdük."

"En çok istenen meyve çilek"

Aydın, meyve sepeti dağıtımında en yoğun günlerin Anneler Günü, yılbaşı, Sevgililer Günü, Kadınlar Günü, Öğretmenler Günü ve doğum günleri olduğunu belirterek, bu günlerde iş yerinde uyuduklarını söyledi.

Kadın girişimci Aydın, en çok istenen meyvenin çilek olduğunu ifade ederek, "Çileği, muz, ananas, kivi, elma, portakal takip ediyor. Üzümü de süslemede kullanıyoruz. Rejim yapanlar çikolatasız sepetler tercih ediyor. Bazen çilek üretimi az oluyor, hale gelmiyor. İyi çilek bulmak için çok uğraşıyoruz.Kendi çocuklarıma yedirmeyeceğim hiçbir şeyi müşterilerime yedirmem. Meyvelerimizi hale gidip en tazelerinden seçiyoruz. Tüm ürünlerimiz günlük olarak sağlıklı bir şekilde müşteriye ulaşıyor." diye konuştu.

"Çocuklarım da benimle gurur duyuyor"

Devrim Aydın, öğretmenlikte de sorumlulukları olduğunu ama erkeklerin hakim olduğu bir iş dünyasında bir kadın olarak yer almanın sorumluluklarını daha da artırdığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ticarete atılmak ilk başta zor oldu ama işimi severek yapıyorum. İşin bütün inceliklerini sürekli öğreniyorum. Öğretmenlikten gelen bir altyapı olduğu için insanları hep dinlerim, sorunlara çözüm odaklı yaklaşırım. Bu nedenle öğretmenlik geçmişi çok işime yaradı. İki kızım var. Bir kadının iş yaşamında başarılı olduğunu onlara göstermek beni çok mutlu ediyor ve çocuklarım da benimle gurur duyuyor. Ancak zor yanları da var. Zira bayramlarda, yılbaşılarında beraber olamıyoruz. Ama biliyorlar ki ben onlar için çalışıyorum ve başarılıyım. Kızlarıma da çok renkli geliyor meyvelerden yapılan çiçek sepetleri. Zaman zaman benimle atölyeye gelip yardım ediyorlar. Annelik ve iş dünyası iyi gidiyor. İki kızımdan birinin işimi devam ettirmesini çok istiyorum. Zira e-ticarette yapamayacağınız bir şey yok, her şey satabilirsiniz. Meyve sepeti kavramı ülkemizde pek bilinmiyor. İlk işe başladığımda aileme bir meyve demeti yollamıştım, 'Suya mı koyacağız?' diye sordular. Bilmeyen büyük bir müşteri kesimi var, onlara da ulaşmak istiyoruz. Özellikle Anadolu'da hiç bilinmiyor. Önümüzdeki yıllarda bunu da başarmayı amaçlıyoruz."

Aydın, inandıktan sonra istenilen her şeyin başarabileceğinin altını çizerek, "Bunun için çok çalışmak lazım. 7 gün çalışıp hiç yaz tatili yapmadığım çok yıl oldu. Bunu hiçbir zaman dert etmedim çünkü sonucu başarı oldu." dedi.

Kokudan dolayı hastanelere çiçek gönderilemediğini bundan dolayı daha çok meyve demetlerinin tercih edildiğini aktaran Aydın, meyve sepetlerinin aynı zamanda çok da sağlıklı olduğunu sözlerine ekledi.

Öğretmenin Meyve Sepeti - İstanbul
Öğretmenin Meyve Sepeti - İstanbul
Öğretmenin Meyve Sepeti - İstanbul
Öğretmenin Meyve Sepeti - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Öğretmenin 'Meyve Sepeti' - İstanbul - Son Dakika


Son Dakika

Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu 4 gün önceden gören biri var! Hem de yabancı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabını kapattı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Twitter hesabını kapattı Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Koronavirüs yasağını nasıl deldiğini Instagram hesabından anlatan fenomene 22 bin TL'lik ceza Koronavirüs yasağını nasıl deldiğini Instagram hesabından anlatan fenomene 22 bin TL'lik ceza