Öğretmenin Öğrencilerini Rencide Ettiği İddiası - Son Dakika

Öğretmenin Öğrencilerini Rencide Ettiği İddiası

Öğretmenin Öğrencilerini Rencide Ettiği İddiası
Son Güncelleme: 07.03.2014 17:11

Ağrı'da iki veli, çocuklarının alınlarına öğretmenleri tarafından tebeşirle rencide eden sözler yazıldığı iddiasıyla şikayette bulundu.

Taşlıçay ilçesinde iki veli, çocuklarının alınlarına öğretmenleri tarafından tebeşirle rencide eden sözler yazıldığı iddiasıyla şikayette bulundu.

Metin Işık ve Yılmaz Kaymaz adlı veliler, Yavuz Selim Ortaokulu'nda görev yapan matematik öğretmeni E.C'nin sorularını cevaplamayan kızlarının alınlarına aşağılayan sözler yazdığını iddia ederek, kaymakamlığa başvurdu.

Işık ve Kaymaz, bu davranışla çocuklarının aşağılandığını belirterek, öğretmen hakkında işlem yapılmasını istedi.

Metin Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğretmenin davranışıyla çocuklarını küçük düşürdüğünü iddia ederek, "Öğretmen, öğrencilerine sorduğu sorulara cevap alamayınca 'saf, keriz, eşek' gibi aşağılayıcı sözler yazıyor. Çocuğum akşam evde bana 'baba ben kerizmiyim' diye sordu. Ben de 'hayır kızım nereden çıkardın' dedim. O da bunun üzerine 'öğretmenim alnıma öyle yazdı' dedi.

Öğretmenin birçok öğrencisine bu şekilde davrandığını ileri süren Işık, çocukların psikolojilerinin bozulduğunu belirterek, "Biz de bununla ilgili şikayet dilekçesi yazdık. Gerekli işlemlerin yapılmasını ve çocuklarımızın tedavi görmesini isteyeceğiz" diye konuştu.

Kız öğrenciler A.K. ile E.I. ise öğretmenlerinin sürekli bu şekilde davrandığını ileri sürerek, çok üzüldüklerini kaydetti. - Ağrı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Öğretmenin Öğrencilerini Rencide Ettiği İddiası - Son Dakika


Advertisement